مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان مازندران از ضرورت اجرای پروژه سامانه هوشمند نظارت و پایش تصویری ترافیکی در سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، جواد واحدی بیان داشت:انعقاد چندین تفاهم‌نامه اقتصادی و آموزشی، امضای قراردادهای ساخت و مشارکت، همکاری در زمینه اجرای چندین طرح شهرداری، همکاری‌های مثبت در زمینه نصب دوربین‌های مداربسته ترافیکی شهری و پایش تصویری در سطح استان بخشی از فعالیت‌های اخیر این سازمان بوده است. 

واحدی تصریح کرد: راه‌اندازی دفتر نمایندگی بیمه، ورود به بخش پسماند و همکاری همه جانبه در این بخش، گرفتن چندین نمونه امتیاز بهره‌برداری از معادن مختلف و انعقاد قرارداد با چندین شرکت معتبر اقتصادی و عمرانی داخلی ، بخش کوچکی از سرمایه‌گذاری‌های بلند مدتی است که با مساعدت استاندار و همت مدیران و کارکنان سازمان، زمینه‌ساز انقلابی نوظهور در این سازمان را فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان مازندران به اندیشیدن تمهیدات مناسب برای پوشانیدن جامه عمل به برنامه اصلی استاندار مبنی بر زدودن چهره استان از زباله نیز اشاره کرد و افزود: در همین زمینه نیروهای کارآمد و منتخب به نیابت از سازمان به تمامی شهرستان‌های استان اعزام شدند تا در این امر خطیر، یاریگر استان باشند.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان مازندران همچنین در بیان توضیحات تکمیلی پروژه‌های سامانه هوشمند نظارت و پایش تصویری،گفت: سازمان همیاری شهرداری‌های استان، مجری این طرح در سطح شهرهای استان است که پیگیری و اجرای آن با تمامی شهرداری‌های هدف ۴۱ گانه استان انجام شده است.

واحدی تصریح کرد: در همین زمینه تاکنون تیمی از کارشناسان این سازمان به‌منظور تسریع در فرآیند کار، برای تشریح و توجیه اهمیت موضوع و همچنین ارائه و امضاء قرارداد به ۴۰ شهرداری از ۴۱ شهرداری هدف سطح استان عزیمت کرده و ضرورت اجرای پروژه سامانه هوشمند نظارت و پایش تصویری را ارائه کرده‌اند که از این تعداد با ۲۷ شهرداری از ۴۱ شهرداری هدف سطح استان قرارداد منعقد و جهت اجرا به شهرداری‌ها ابلاغ  شده است.

وی ادامه داد: از میان شهرداری‌های هدف سازمان در این زمینه، اجرای پروژه در ۱۱ شهرداری شامل شهرهای ساری، آمل، ایزدشهر، محمودآباد، سرخرود، نکا، نوشهر، پل سفید، هچیرود، رامسر و بابلسر تا پایان سال ۱۳۹۶ خاتمه یافته و به بهره‌برداری خواهد رسید و بقیه شهرها نیز تا پایان سال ۱۳۹۷ مجهز به سامانه هوشمند نظارت و پایش تصویری خواهند شد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان مازندران یادآور شد: در زمینه اجرای بقیه پروژه‌های در دست اجرای این سازمان نیز به‌زودی اطلاع‌رسانی مبسوطی انجام خواهد شد.

گفتنی است؛ پروژه سامانه‌های هوشمند نظارت و پایش تصویری پروژه‌ای ترافیکی است که علاوه بر ایجاد امنیت و آرامش برای شهروندان، موجب نظم و انضباط در مدیریت شهری و حمل و نقل می‌شود و به نوعی فرهنگ‌سازی برای استفاده درست از امکانات و رعایت قوانین و مقررات است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج