حمیدرضا شیرآشتیانی با تأکید بر اینکه مصرف تنقلات برای دانش‌آموزان تا حد ممکن کاهش یابد، خاطرنشان کرد: مازندران رتبه بالایی در بحث چاقی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، یک کارشناس ارشد تغذیه بیان داشت:موضوع که دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان در ایام امتحانات باید به آن توجه کنند این است که تغذیه نباید در سه وعده اصلی غذا خلاصه شود که این یک اشتباه بزرگ است.

وی با اعلام اینکه مصرف نوع میان‌وعده در دانش‌آموزان براساس وضعیت جسمی آنان متفاوت است، اضافه کرد: سبزی‌ها، میوه‌ها، تنقلات شیرین و چربی‌ها از جمله میان وعده‌ها باشد که نوع میان وعده براساس اضافه وزن دانش‌آموزان متفاوت خواهد بود.

شیرآشتیانی با تأکید بر اینکه مصرف تنقلات برای دانش‌آموزان تا حد ممکن کاهش یابد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مازندران رتبه بالایی در بحث چاقی دارد مصرف خانواده شیرینی‌ها و چربی‌ها برای دانش‌آموزان طی ایام امتحانات محدود شود چرا که هیچ مشکلی برای یادگیری دانش‌آموزان پیش نمی‌آید.

وی یادآور شد: مصرف انرژی اضافه ارتباطی با یادگیری دانش‌آموزان نخواهد داشت و تنها باعث چاقی و اضافه وزن می‌شود.

این کارشناس ارشد تغذیه گفت: با توجه به اینکه تحرک دانش‌آموزان در ایام امتحانات کمتر شده و ورزش نمی‌کنند یکی از توصیه‌های ما در فرصت اضافه مابین دروس نرمش‌های خیلی سبک درنظر گرفته شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج