یک استاد دانشگاه بیان داشت: متاسفانه رابطه نظر و عمل در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بسیار ضعیف بوده است و راست و چپ کشیدن ها کشور را به وضعیت قفل شدگی کشانده است .

به گزارش خبرگزاری موج، عماد افروغ در نشست شورای فرهنگ عمومی مازندران در ساری با تاکید بر این که ناآرامی های اخیر در کشور واکنشی به مشکلات اقتصادی ، بیکاری جوانان ، فقر و ناهنجاری های اجتماعی بوده است ، افزود : بررسی ها نشان داده است که وجه قالب ناآرامی های اخیر کشور بیرونی و توطئه نیست ، اگر چه اختلال و دشمنی های آمریکا و عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی را قبول دارم .

مدیر سابق گروه علم و دین پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی وزارت علوم گفت : متاسفانه رابطه نظر و عمل در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بسیار ضعیف بوده است و راست و چپ کشیدن ها کشور را به وضعیت قفل شدگی کشانده است .

نماینده مردم تهران در مجلس هفتم توضیح داد : تحقیقات شورای فرهنگ عمومی کشور نشان می دهد که 42 درصد مردم به خاطر دغدغه بیکاری و اشتغال ، 14 درصد در ارتباط با ناهنجاری های اجتماعی ، 12درصد فقر و نداری و بقیه نیز بابت دیگر مشکلات اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی نسبت به عملکرد مسئولان اعتراض دارند.

این استاد جامعه شناسی با تاکید بر این نکته که ' این قدر حرف تحویل مردم ندهیم و به جایش عمل کنیم ' ، اظهار داشت: امروز عملگرایی و صداقت عامل وحدت و یکپارچگی در جامعه است و باید در کنارش تریبون های پاسخگو در جامعه ایجاد و گسترش داده شود.

وی بسترهای موجود برای تحقق این پیشنهاد را در شرایط حاضر با توجه به تصویب و اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات آماده توصیف و از آنچه که ' امنیتی شدن تمام نهادها و دستگاههای اجرایی کشور ' نامید ، انتقاد کرد.

افروغ با پیشنهاد این که ایجاد تریبون های پاسخگو از راهبردهای مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی شروع شود ، گفت : باید در مورد این راهبرد که از چند سال پیش مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار داشته است ، به صورت واقعی به مردم گزارش بدهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج