معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از برگزاری دورهبازآموزی راهنمایان موزه و محوطه‌های تاریخی

به گزارش خبرگزاری موج، مهران حسنی از آموزش به‌عنوان یک نیاز ضروری در توسعه گردشگری یاد کرد و گفت: این دوره‌های آموزشی به‌صورت متمرکز در سراسر کشور به‌منظور توانمندسازی نیروی انسانی شاغل در بخش‌های مختلف گردشگری به ‌ویژه اعضاء خدمت‌رسان در ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر برای سومین سال پیاپی برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان اینکه به جای 16 دوره آموزشی ابلاغی 23 دوره آموزشی در مازندران برگزار می‌شود، افزود: تاکنون براساس برنامه زمان‌بندی دوره‌ها آموزش مدیران واحدهای بین راهی، آشپزی و طبخ آبزیان، عوامل اجرایی کاروان راهیان نور و رانندگان وسایل نقلیه توسط بخش خصوصی  و اداره کل میراث فرهنگی استان برگزار شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران به دوره‌های دو روزه  مصاحبه زبان تخصصی، میزبانی واحدهای پذیرایی، میزبانی واحدهای اقامتی، مدیران واحدهای بین راهی و مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی اشاره کرد و گفت: برای سهولت استفاده فراگیران این دوره‌های آموزشی در دو نوبت و با فواصل منطقه‌ای شرق و غرب برگزار می‌شود.

حسنی ازبرگزاری دوره راهنمایان گردشگری در 27 بهمن ماه اشاره کرد و یادآور شد: 28 بهمن ماه جاری کارکنان پلیس انتظامی ،راه و راهور با سرفصل‌های تعیین شده با گردشگری و مباحث مربوط به آنان آشنا می‌شوند.

وی از بازآموزی راهنمایان موزه و محوطه‌های تاریخی خبرداد و افزود: بازدید از موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی یکی از مهم‌ترین ابزارهای گردشگری است که می‌تواند مدت اقامت گردشگران در منطقه را افزایش داده و موجب اقتصادی شدن ورود  گردشگر به یک منطقه شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از پیش‌بینی دوره آموزشی فرانت آفیس، خانه‌‍داری، مراکز اطلاع‌رسانی و توانمندسازی جوامع محلی و روستاهای محلی اشاره کرد و افزود: روستاها  یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری مازندران در انتقال فرهنگ و آداب و رسوم مازنی است و این آموزش‌ها به‌منظور توانمندسازی اقتصادی جوامع محلی در این مناطق با سرفصل‌های مشخص برپا می‌شود.

وی از برپایی کلاس‌های آموزشی عوامل اجرایی و اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر متشکل از نمایندگان دستگاه‌ها و نهادهای استان یک‌شنبه 29 اسفند ماه جاری خبر داد و گفت: رونق و توسعه در هر مقوله ای در گرو آموزش و فرهنگ‌سازی است و این مهم در گردشگری به دلیل فرابخشی بودن این صنعت بیش از پیش احساس می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج