مدیرکل شیلات مازندران اظهار داشت: امسال برنامه‌ریزی بر این است بیش از 100 میلیون بچه ماهی در رودخانه‌های استان رهاسازی شود.

به گزارش خبرگزاری موج، حسینعلی رستمی بیان داشت: از آغاز فصل صید ماهی‌های استخوانی تاکنون 970 تن انواع ماهی استخوانی در دریای مازندران صید شده که نسبت به سال گذشته 21 درصد افزایش صید داشتیم.

وی ادامه داد: میزان صید ماهی سفید 328 تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 21 درصد رشد داشته است.

مدیرکل شیلات مازندران با بیان اینکه میزان صید ماهی کفال نیز 620 تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 22.5 درصد افزایش داشت، اضافه کرد: ارزش ریالی ماهی‌های صید شده طی این مدت در دریای مازندران 25 میلیارد تومان بوده در حالی‌که مدت مشابه شال گذشته 21 میلیارد تومان بوده است.

این مسوول با اعلام اینکه وضعیت حفاظت از ذخایر آبزیان در دریای مازندران مطلوب‌تر شده است، افزود: با این وجود نیاز است بیشتر در این زمینه کار شود.

رستمی یادآور شد: صید ماهی‌های خاویاری به بیش از 450 کیلوگرم رسیده در صورتی‌که مدت مشابه سال قبل 320 کیلوگرم بوده که امیدواریم تا پایان امسال به بیش از 500 کیلوگرم برسد.

وی با اشاره به اینکه تعداد مولدان تحویل به مراکز تکثیر و بازسازی ذخایر شیلات مازندران نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد افزایش داشت، تصریح کرد: سال گذشته بیش از 90 میلیون قطعه بچه ماهی که حدود 85 میلیون بچه ماهی سفید، 4 میلیون بچه ماهی کپور، 2میلیون بچه ماهی خاویاری و یک‌میلیون و 200 بچه ماهی آزاد بوده امسال برنامه‌ریزی ما بر این است بیش از 100 میلیون بچه ماهی در رودخانه‌های استان رهاسازی شود.

مدیرکل شیلات مازندران در پایان گفت: برنامه رهاسازی بچه ماهی در رودخانه‌های استان به‌روش نیمه‌مصنوعی از اسفند ماه امسال آغاز می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج