علی محمد شاعری با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی ناکارآمدی خود را در تنظیم بازار نشان داد، گفت: در زمان برداشت برنج شاهد واردات این محصول به کشور بودیم که اقتصاد برنج را دچار مشکل کرد و به کشاورزان لطمه وارد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مدیران بی کفایتی که توان اداره زیرمجموعه خود را ندارند و قادر به مدیریت بخش نیستند باید ضمن پاسخگویی به مردم، از مسوولیت خود کناره‌گیری کنند.

شاعری گفت: کشاورزی به دلیل نیمه صنعتی بودن و عدم اقتصادی بودن نتوانسته عملکرد خوبی داشته باشد و به همین دلیل فعالیت کشاورزی برای کشاورزان استان به صرفه نیست.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی ناکارآمدی خود را در تنظیم بازار نشان داد، گفت: در زمان برداشت برنج شاهد واردات این محصول به کشور بودیم که اقتصاد برنج را دچار مشکل کرد و به کشاورزان لطمه وارد کرد.

این مسوول خاطرنشان کرد: بیش از نیمی از اقتصاد کشاورزی در مازندران مربوط به دو محصول پرتقال و برنج است که به خوبی مدیریت نشد و در اقتصاد کشاورزان بهبودی حاصل نشد.

وی بیان کرد: مشکلات اقتصادی در کشور به دلیل سوء مدیریت یک عده از افرادی است که توان اداره کشور را ندارند و این مشکلات ممکن است به نارضایتی اجتماعی تبدیل شود و شاهد ایجاد ناامنی در جامعه باشیم که افراد سودجو و مخالف نظام از این شرایط سوءاستفاده خواهند کرد.

شاعری اظهار کرد: به برخی از ناکارآمدی‌های اقتصادی کشور و استان اعتراض داریم، نیمی از واحدهای صنتعی در استان نیمه فعال و تعطیل است و مدیر صنعت باید توانایی اداره واحدهای صنعتی را داشته باشد و از استاندار می‌خواهیم هرچه سریعتر تکلیف مدیران بی‌کفایت استان را مشخص کند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مدیران اقتصادی که نمی‌توانند یک سازمان را اداره کنند باید هر چه سریعتر تعیین تکلیف شوند و از مدیران با‌ کفایت استفاده شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج