رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران بیان داشت: مقررات ملی ساختمان ضامن تامین منافع بهره‌بردار است.

به گزارش خبرگزاری موج، مهران فرصت با اشاره به اینکه قوانین و مقررات دست و بال ما را برای برخورد با نهادها بسته است، تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی یکی از عوامل تاثیرگذار در ساخت و ساز بوده چرا که ساخت و ساز نیاز به اقدام فرهنگی در جامعه دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با بیان اینکه مقررات ملی ساختمان ضامن تامین منافع بهره‌بردار است، افزود: بالا بودن تخلفات ساختمانی در کشور مختص به صرفا مازندران نبوده و برای همه استان‌ها محسوس است چون تخلف برای سازنده مقرون به‌صرفه بوده و برایش اهمیت ندارد که ساخت و ساز غیرمجاز شهرفروشی باشد.

وی با اشاره به اجرای غیرواقعی کمیسیون ماده صد توسط شهرداری‌ها، گفت: تمام کمیسیون‌های ماده صد ضوابط معماری و شهرسازی را رعایت نمی‌کنند و تنها ایمنی ساختمان را مدنظر قرار می‌دهند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با بیان اینکه در ساخت و ساز غیرمجاز در شهرها عوامل متعددی دخیل هستند، افزود: باید فرهنگ جامعه را به سمت ساخت و سازهای استاندارد سوق دهیم.

فرصت با اعلام اینکه اعتقاد جدی به مقوله فرهنگ‌سازی داریم و رسانه‌ها نقش اثرگذاری در این زمینه ایفا می‌کنند، تصریح کرد: بر این اساس دوره‌های متعدد ارتقای فعالیت مهندسان را در برنامه داریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج