بخشدار‌زیراب اظهار داشت:بی‌احتیاطی از مهم‌ترین دلایل آتش‌سوزی‌ها در جنگل محسوب می‌شود که لازم است رهگذران، بومیان و شکار‌چیان در این زمینه، توجه‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، کیان الهی از وقوع دو آتش‌سوزی در منطقه بهمنان و منطقه درکیمیان سوادکوه خبر‌ داد و گفت: بر‌آورد اولیه وسعت آتش‌سوزی در منطقه بهمنان حدود 30 هکتار و برای منطقه درکیمیان هم حدود 3 هکتار است.

وی با بیان اینکه آتش‌سوزی در منطقه بهمنان حدود 6 ساعت و نیم و برای منطقه درکمیان حدود سه ساعت طول‌کشید، افزود: بی‌احتیاطی از مهم‌ترین دلایل آتش‌سوزی‌ها در جنگل محسوب می‌شود که لازم است رهگذران، بومیان و شکار‌چیان در این زمینه، توجه‌کنند.

الهی با اشاره به کمبود بارندگی و آمادگی لازم جنگل برای ایجاد حریق، خاطر‌نشان کرد: بخشداری، دهیاران، شوراهای اسلامی و شرکت تعاونی دهیاران همکاری همه‌جانبه برای اطفا حریق داشتند و براساس تفاهم‌نامه با منابع‌طبیعی، مقرر‌ شد که تجهیزات لازم برای اطفا‌حریق در اختیار دهیاران قرار‌ گیرد که بخشی از آن اختصاص یافت و در انتظار تحویل بقیه تجهیزات هستیم تا دهیاران و شورا‌های روستا به عنوان نفرات اول حاضر در اطفا‌ی حریق با تجهیزات لازم عمل‌کنند.

بخشدار‌ زیراب از مصوبه اختصاص یک‌دستگاه ماشین آتش‌نشانی برای دهستان کسلیان خبر‌ داد و گفت: تا دو ماه آینده یک‌دستگاه ماشین آتش‌نشانی برای دهستان کسلیان در روستای اتو مستقر می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج