معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت:واردات برنج خارجی امروزه از دغدغه‌های اصلی کشاورزان است و با توجه به استقبال مردم مازندران به کشت دوم برنج نباید با واردات بی‌رمقی حاصل شود.

به گزارش خبرگزاری موج، عزیزالله شهیدی فر اظهار داشت: مازندران با اراضی شالیزاری حاصلخیز، 45 درصد تولید برنج کشور را بر عهده داشته که با تولید یک میلیون و 350 هزارتن شلتوک، برنج سفید 25 میلیون ایرانی را تامین می کند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: امروزه دو موضوع مهم کیفیت و کمیت در تولید برنج اهمیت فراوان دارد.

این مسوول با اشاره به تولید محصولات مرغوب در زمینه برنج در شهرهایی همانند آمل، محمودآباد، فریدونکنار، بابل و سرخرود، بیان کرد: برنج بخش دابودشت مازندران یکی از مرغوب‌ترین برنج‎های مازندران است و برنج‌های وارداتی قابل مقایسه با ارقام داخلی و محلی نیستند.

شهیدی فر با رد شایعه عدم سلامت و وجود آلودگی در برنج‎های مازندران، خاطرنشان کرد: موضوع سلامت برنج‌های مازندران به تأیید بسیاری از کارشناسان و محققان مراکز تحقیقاتی و 10 دانشگاه برتر کشور قرار گرفت.

وی گفت: واردات برنج خارجی امروزه از دغدغه‌های اصلی کشاورزان است و با توجه به استقبال مردم مازندران به کشت دوم برنج نباید با واردات بی‌رمقی حاصل شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج