علی بابایی کارنامی با اشاره به اشتباه فاحش آموزش و پرورش در تغییر نام مرکز مازندران در کتاب درسی، گفت: واقعا جای تاسف دارد که مسوولان ساروی بعد از گذشت 4 ماه از شروع سال تحصیلی متوجه این موضوع شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در گفت و گویی با تأکید بر اینکه کتاب درسی جایگاه آزمون و خطا نیست و باید نسبت به اشتباهات فاحش آن حساس بود، اظهار کرد: یکی از اشتباهات بزرگ این است که کتاب‌های درسی توسط یک یا دو مؤلف تهیه می‌‌شوند.

بابایی کارنامی با بیان اینکه ای کاش مسوولین فرهنگی و مدنی شهر ساری و نمایندگان مردم ساری در مجلس شورای اسلامی زودتر این ها واکنش نشان می دادند نه اینکه بعد از 4 ماه بوق و کرنا کنند و بگویند به فکر مردم ساری هستند.

این فعال سیاسی و اجتماعی شهرستان ساری افزود: در گذشته کتاب‌های درسی حاصل بارش فکری یک گروه کارآمد و متخصص بود اما هم‌اکنون کتاب درسی را یک یا دو نفر تألیف می‌کنند در حالی که باید گروهی از متخصصان کتاب درسی را تهیه کنند و کنار آن متخصصان روانشناسی تربیتی، تعلیم و تربیت و چند نفر از معلمان آن درس حضور داشته باشند.

عضو هیات مدیره صنایع چوب و کاغذ ایران گفت:‌ باید نظارت شود آیا کتاب درسی متناسب سن مخاطب است همچنین تمام حساسیت‌های قومی، جغرافیایی و سیاسی در کتاب درسی لحاظ شود.

بابایی کارنامی تأکید کرد: کتاب درسی نباید با آزمون و خطا پیش برود  چرا که تیراژ کتاب‌های درسی میلیونی است و نمی‌توان گفت چون سال اول اجرای آن است پس وجود اشتباهات فاحش علمی پذیرفتنی است، کتاب درسی قبل از چاپ باید چند بار بازخوانی و ویرایش شوند اما مشخص نیست این اقدامات چگونه انجام می‌شود که شاهد اشتباهات فاحش در کتاب‌ها هستیم.

وی درپایان گفت: از وزیر آموزش و پرورش و استاندار مازندران می خواهیم تا با عوامل این اشتباه در کتاب درسی برخورد شود تا باعث حاشیه سازی در استان مازندران نشوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج