امام جمعه ساری با اعلام اینکه هر خلافی از سوی مدیران و مسوولان سر بزند باید مورد محاکمه قرار گیرند، گفت: چرا که آنها باید به درد مردم توجه کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های این هفته از نماز جمعه مصلی ساری با تاکید بر اینکه به اینکه والیان حکومت باید تقوا داشته باشند، گفت: مسوولان باید وعده‌های خود را عملی کنند زندگی فقیران را از این بدتر نکنند، در حال حاضر فقر بیداد می‌کند و مقام معظم رهبری نیز می‌دانند و سفارش کردند که در فصل بودجه‌ریزی با برنامه‌ریزی درست به فکر فقیران باشید.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: دولت باید حداقل معیشت مردم را فراهم کند.

 امام جمعه شهرستان ساری با اشاره به اینکه در زندگی اسلامی باید نفع برادران مورد توجه قرار گیرد و در پی آن به نفع خود توجه کنیم، افزود: فقر و نیازمندی در حال افزایش است و همه باید به فکر هم باشیم آن چنان که مردم در زلزله کرمانشاه نوع‌دوستی را به صورت ویژه به نمایش گذاشتند.

طبرسی با اشاره ضرورت توجه به بخش کشاورزی گفت: در سال گذشته کشاورزان در بخش مرکبات ضررهای بسیاری دیدند و دولت هم مقدار کمی کمک کرد اما در سال جاری اوضاع خیلی بد نیست.

وی گفت: قیمت عرضه مرکبات در بازارهای استان مازندران در حال حاضر بسیار پایین است و در این بین فقط دلالان سود می‌کنند که در شهرهای مختلف مرکبات را به قیمت بالاتری به فروش می‌رسانند پس مجلس  شورای اسلامی باید چاره‌ای بیاندیشند چرا که کشاورزان گنجینه هستند و در تمام جهان به کشاورزان توجه ویژه‌ای به این قشر می‌شود.

امام جمعه ساری با بیان اینکه در کشورهای دیگر توجه همه جانبه مادی و معنوی به تولیدکنندگان می‌شود، افزود:  در کشور ما با وجود داشتن ظرفیت‌های تولیدی بالا توجه خاصی به این حوزه نمی‌شود در نتیجه دیری نیست که تولیدکنندگان دلسرد شوند و دست از کار بکشند.

وی در این زمینه ادامه داد: توجه به درد کشاورزان بسیار مهم است، هنوز برای کمک به کشاورزان و حمایت از آنها دیر نشده است، حکومت مردمی یعنی توجه به مردم که باید در این بخش برنامه‌ریزی شود.

امام جمعه مرکز مازندران با بیان اینکه دولت مردان هم باید با توجه به فرموده پیغمبر و ائمه اطهار بیشتر به رفاه و آسایش و اشتغال مردم توجه کنند، تصریح کرد: تا با تصویب این قوانین سبب فقر نشوند و دلیل بر آن نشود که عده‌ای از دین برگردند.

طبرسی با اشاره به سخنان پیامبر اسلام که فرمودند «مبادا در خانه مدیران و مسؤولان به روی مردم بسته باشدو آنها نباید از مردم فاصله بگیرند»، اضافه کرد: باید ارتباطی مستقیم بین مردم و مسؤولان وجود داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج