معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با اشاره به اینکه دانشجویان یک ظرفیت و فرصت برای نظام هستند، گفت: باید تلاش کنیم که این فرصت تبدیل به تهدید نشود.

به گزارش خبرگزاری موج، مرتضی براری در محمودآباد بیان داشت:اقتصاد دیجیتال در کشور یک سبد 40 هزار میلیارد تومانی دارد و با توجه به جمعیت شهرستان سهم شهرستان 48 میلیارد تومان برای 12 صدم جمعیت شهرستان نسبت به جمعیت کشور هست که سه برابر  بودجه عمرانی شهرستان بوده و در واقع 10 درصد از این سبد جذب شده است و ما چه کار کنیم تا صددرصد آن جذب شود.

این مسؤول تصریح کرد: سرمایه‌گذاری انجام شده در استان باعث توسعه زیرساخت‌ها می‌شود و مازندران رتبه دوم یا سوم در حوزه آی.سی.تی در کشور را دارد و مهم‌ترین دغدغه در شهرستان‌ها در حوزه اشتغال و رونق اقتصادی است و در شهرستان با توجه به اینکه 10 درصد جمعیت شهرستان دانشجو هستند اقتصادی که این قشر می‌توانند ایجاد کنند خیلی زیاد هست.

وی اظهار کرد: این دانشجویان که یک ظرفیت و فرصت برای نظام هستند باید تلاش کنیم که این فرصت تبدیل به تهدید نشود و با داشتن بیش از 5 میلیون دانشجو که سرمایه نظام هستند و اقتصاد توسط این دانشجویان خلق می‌شود با ویژگی‌هایی که آی.سی.تی دارد می‌توانیم اقتصاد را ارتقاء دهیم و دغدغه استانداران را برای کاهش بیکاری این قشر شاهد باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج