نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی از گسترش آسیب های اجتماعی خواستارمشارکت و اهتمام بیشتر ائمه جمعه برای مدیریت کاهش آسیب های اجتماعی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین نیازآذری در نشست ادواری مجمع ائمه جمعه این شهرستان با بیان اینکه موضوع رسیدگی به آسیب های اجتماعی ازدغدغه های مقام معظم رهبری می باشد و رهبری به قوای سه گانه دراین خصوص ماموریت ویژه ای داده اند پیشنهادکرد شورای اجتماعی در بخش ها و شهرهای تابعه با محوریت ائمه جمعه تشکیل شود تا از طریق فعالیت های فرهنگی و آموزشی  آسیب های اجتماعی پیشگیری و مدیریت شود.

رییس مجمع نمایندگان مازندران با اعلام اینکه بیکاری، اعتیاد، طلاق و زندان از عوامل تشدید کننده جرائم شده است افزود: باید همه نهادها و مراکز فرهنگی و آموزشی با همکاری خیران و حوزویان و دانشگاهیان برای کاهش آسیب های اجتماعی هماهنگ و منسجم برنامه ریزی و حرکت نماییم.

نماینده بابل با تاکید بر نقش رسانه های گروهی و شبکه های اجتماعی و تشکل های مردم نهاد برای همکاری در این زمینه تصریح کرد نباید نقش و اهمیت سازنده خانواده را دراین مباحث کمرنگ دید.

نیازآذری با انتقاد ازفعالیت های تکراری ، موازی و کم اثر فرهنگی خاطرنشان ساخت: با همین بودجه اندکی که داریم اما چون پراکنده کاری می کنیم نتیجه ملموسی نمی بینیم.

عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به رشد حاشیه نشینی در اطراف شهرها از دولت و شهرداری ها خواست اصلاح سکونت گاه های غیررسمی را در اولویت قرار دهد.

 در این نشست امامان جمعه هریک از بخش های شش گانه شهرستان بابل مسائل و مشکلات اجتماعی و عمرانی و تقاضاهای مردمی را مطرح نمودندو بر ارتباط هرچه بیشتر مسوولین و ائمه جمعه تاکید داشتند.

حسین نیازآذری نماینده بابل در پایان نشست گزارش مبسوطی ازاقدامات و فعالیت های پارلمانی حوزه انتخابیه بخصوص پیگیری های ملی برای توسعه شهرستان ارائه نمود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج