عطاءالله حسن زاده با بیان اینکه موضوعی که تولیدکنندگان مرغ مازندران را بیش از گذشته نگران کرده افزایش قیمت نهاده‌ها بوده است در کنار افزایش قیمت جوجه این امر نیز به آنان اضافه کرده و مرغداران استان را نگران و نگران‌تر کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران بیان داشت:در شرایطی شاهد افزایش قیمت نهاده‌ها بودیم که قیمت ارز ثابت بوده در حال حاضر تولیدکنندگان نگران هستند با تغییر در نرخ ارز چه بلایی بر سر آنان می‌آید؛ چرا که تولید در حال حاضر سودی برای آنان به همراه ندارد و تنها باید هزینه کنند. 

وی در این‌باره اظهار کرد: در حال حاضر قیمت مرغ ۴ هزار و ۹۰۰ تا ۵هزار تومان است که برابر با هزینه تمام شده بوده با توجه به افزایش قیمت نهاده‌ها سود چندانی برای تولیدکنندگان مرغ مازندران به همراه ندارد.

عطاءالله حسن‌زاده با بیان اینکه در بحث تولید مرغ شاهد نوسانات قیمت هستیم، اضافه کرد: این موضوع به حدی است که قیمت‌ها حتی برای چند روز هم ثابت نیست و این موضوع موجب شده مرغ‌داران متحمل ضرر و زیان شوند.

وی با اشاره به اینکه قیمت جوجه نیز همچنان بالا بوده و حتی به ۲هزار و ۷۰۰ تا ۲هزار و ۸۰۰ تومان رسید، تصریح کرد: همچنین قیمت نهاده‌ها ازجمله ذرت ۲۰ درصد و سویا حدود ۲۵ درصد افزایش یافت؛ پیگیر هستیم بحث کنترل قیمت ازطریق اتحادیه‌ها باشد تا تنظیم بازار صورت گیرد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران بیان کرد: ازسوی وزارت جهاد کشاورزی اعلام شده ارز هیچ‌گونه تغییری نداشته و مبادله‌ای بوده در چنین شرایطی باید مسوولان پیگیری کنند تا علوفه در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گیرد تا تنظیم بازار صورت گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج