رئیس اداره اطلاعات شهرستان نور از عدم حضور جوانان در مساجد، گله کرد و افزود: معرفی امام جماعت جوان و اقامه نماز جماعت جذاب برای جذب جوان‌تر‌ها ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج، مجید بیات در جلسه شورای قرآن و ستاد اقامه نماز این شهرستان که با حضور اعضای این شورا و ستاد در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: تربیت قرآنی در جامعه و خانواده‌ها بر سلامت و امنیت نهاد خانواده و جامعه تاثیر جدی دارد و با توجه به موقعیت فرهنگی و توریستی غرب مازندران ترویج فرهنگ قرآنی و تربیت قرآنی ضرورت دارد.

وی از عدم حضور جوانان در مساجد، گله کرد و افزود: ائمه جماعت بیشتر مساجد از روحانیون سن بالا هستند که به جهت کهولت سنی حتی برای بعضی‌ها ایستادن سخت است بنابراین توان جذب جوانان و فعالیت‌های فرهنگی را ندارند در نتیجه اهتمام به معرفی امام جماعت جوان و اقامه نماز جماعت جذاب برای جذب جوان‌تر‌ها ضروری است.

رئیس اداره اطلاعات شهرستان نور تاکید کرد: آموزش و پرورش باید در مدارس به ویژه ابتدایی برنامه‌ریزی ویژه برای تبیین آثار نماز و آشنایی با نماز و اقامه نماز جماعت داشته باشد.

این مسوول همچنین از بی‌اعتنایی به نماز و نمازخانه در اماکن عمومی انتقاد کرد و گفت: در اماکن عمومی به نماز و نماز خانه ارزشی نمی‌دهند و کثیف‌ترین مکان، کوچک‌ترین اتاق، حتی زیر پله که موکت نمور و نخ کشیده در آن قرار گرفته به نمازخانه اختصاص دارد که لازم است متولیان امر با بازدید و بازرسی از این اماکن تذکرات لازم برای احیای نمازخانه‌های مناسب و در شان به مسؤولان اماکن عمومی داده و تا حصول نتیجه پیگیری کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نور نیز در این جلسه از اجرای طرح آموزش مجازی قرآن در سطح شهرستان با ترویج فضای مجازی قرآنی خبر داد و افزود: اکنون ادارات و نهادهای مختلف فعالیت قرآنی دارند که در صورت تجمیع اعتبار و فعالیت‌ها نتیجه بهتری حاصل می‌شود.

 حجت‌الاسلام عیسی توپاحیدری افزود: محافل انس با قرآن نباید به ایام خاص محدود شود بلکه در طول سال و ایام مختلف ادامه داشته و از متخصصان قرآنی در فعالیت‌های قرآنی استفاده شود.

 وی از فعالیت 13 مرکز قرآنی زیر پوشش اوقاف خبر داد و گفت: در نظر داریم از مربیان مراکز تجلیل و کمک هزینه سفر به مشهد مقدس به آنان هدیه شود.

حجت‌الاسلام جواد نجفی رئیس اداره تبلیغات شهرستان نور نیز از فعالیت 35 خانه و موسسه قرآنی زیر پوشش این اداره خبر داد و گفت: طرح پیوند مدرسه و مسجد را در شهرستان اجرا می‌کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج