معاون عملیات اداره کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ منطقه ساری گفت: روزهای گذشته شاهد آتش‌سوزی در جنگل‌های آمل، نکا و نور هستیم که همچنان نیز ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرحیم اسماعیلی با اشاره به اطفای حریق در جنگل‌های نور، آمل و نکا، گفت: به‌دلیل وزش باد شدید شب گذشته، صعب‌العبور بودن منطقه، گرمای زیاد و درختان شکسته سطح جنگل مجددا آتش‌سوزی در سطح جنگل‌های استان آغاز شده است.

معاون عملیات اداره کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ منطقه ساری ادامه داد: در جنگل‌های آمل به‌دلیل صعب‌العبور بودن منطقه قرار است بالگرد پس از آبگیری از سد منطقه برای مهار و اطقای آتش‌سوزی به منطقه اعزام شود.

اسماعیلی بیان کرد: روز گذشته شاهد آتش‌سوزی در جنگل بابل بودیم که مهار آن تا ساعت 4 بامداد طول کشید و خوشبختانه به‌طور کامل اطفا شد و در این منطقه مشکل خاصی نداریم.

وی با تأکید بر اینکه با کمبود نیرو برای مهار حریق مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: البته باید از تلاش و کمک‌های نیروهای مردمی که قدر طبیعت را می‌دانند تقدیر کنیم.

معاون عملیات اداره کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ منطقه ساری تصریح کرد: به‌دلیل صعب‌العبور بودن مناطق و همچنین شیب بالا برای حمل آب با مشکلات بسیاری مواجه هستیم و نیاز به همراهی بیشتر مردمی داریم.

اسماعیلی درباره سطح حریق در جنگل‌های نور، نکا و آمل، افزود: در حال حاضر نمی‌توان برآورد کرد چرا که آتش هنوز مهار نشده است.

وی در پایان گفت: دلیل تمام آتش‌سوزی در سطح جنگل‌های مازندران انسانی است که به‌دلیل شکار، از روی ناآگاهی و یا برخی افراد سودجو و فرصت‌طلب اقدام به این کار می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج