رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: در 6 ماهه نخست امسال 148 میلیون دلار از مازندران به کشور عراق صادرات وجود داشته است که اگر همکاری بیشتری صورت گیرد این امر افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد محمدپورعمران در نشست اتاق بازرگانی با سفیر عراق در تهران اظهار کرد: امیدواریم نشست مشترک مازندران و نماینده عراق به گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی این استان و کشورعراق تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه اشتراکات فراوانی میان ایران و عراق وجود دارد، خاطرنشان کرد: مواضع سیاسی، مرز طولانی ایران و عراق، ابعاد امنیتی و وجود اشتراک‌های دینی و مذهبی میان این دو کشور موجب زمینه های بسیار خوبی در زمینه های اقتصادی، تجاری و فرهنگی شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه مازندران دارای ظرفیت بسیار فراوانی است، خاطرنشان کرد: همجواری با پایتخت کشور، برخورداری از 6 فرودگاه و بندر فعال و دارا بودن 383 کیلومتر خط راه آهن مازندران را به عنوان یک استان منحصر به فرد کرده است.

محمدپور گفت: تولید سالانه حدود 7 میلیون تن محصولات کشاورزی و تولیدات بخش صنعتی از جمله سیمان و صنایع سنگ موجب گسترش صادرات شده است که مازندران در زمینه صادرات مرکبات از جمله کیوی، پرتقال و در زمینه لبنیات مانند مرغ و انواع آبزیان فرصت های مناسبی به کشور عراق وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: در 6 ماهه نخست امسال 148 میلیون دلار از مازندران به کشور عراق صادرات وحود داشته است که اگر همکاری بیشتری صورت گیرد این امر افزایش پیدا می‌کند.