نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: آثار تاریخی و میراثی شهرستان بابل نیازمند توجه همه جانبه است.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین نیازآذری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: همان‌گونه که همه آگاه هستیم شهرستان بابل از غنای فرهنگی و تاریخی ممتازی برخوردار بوده و نیازمند توجه جدی مسوولان ذیربط در حفظ آثارتاریخی و میراثی است.

وی با بیان اینکه از مهم‌ترین دغدغه‌های امروز شهرستان بابل مراقبت، نظارت و حفظ بیش از ۸۰ اثر ثبتی و ۱۳۰ اثر حفاظتی و بافت تاریخی و فرهنگی آن است، است، افزود: در حال حاضر این آثار به‌دلیل عدم اعتبار لازم از شرایط مطلوبی برخوردار نبوده و بخشی از این آثار نیازمند کاوش های باستانی، خرید، حفظ و مرمت ابنیه تاریخی بوده و هر روز شاهد شرایطی نامناسب تر از قبل هستیم.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه آثاری در بافت تاریخی بابل باید به‌عنوان آثار ملی به ثبت برسد، خاطرنشان کرد: با توجه به عدم اختصاص اعتبار و امکانات لازم برای حفظ و مرمت بافت تاریخی و آثار در معرض خطر و کاوش تپه‌های باستانی این شهرستان از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛  که دیگر نهادهای متولی شهرستان و شهر بابل به‌ویژه اوقاف، شورای اسلامی شهر و شهرداری‌ها از این آثار پاسداری کنند.

منتخب پویش پاسداری از میراث فرهنگی و طبیعی مازندران در مجلس شورای اسلامی در پایان اعلام کرد: در حد توان از این اقدام ارزشمند و ماندگار حمایت خواهم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج