استاندار مازندران گفت: هفته دولت امسال ۸۷۲ پروژه با اعتبار ۴۱۹ میلیارد تومان در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج، ربیع فلاح‌جلودار به‌مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هفته دولت فرصت ارزشمندی است تا خدمت‌گزاران مردم در سطح ملی و منطقه‌ای از عملکرد خود مردم را آگاه کنند.

وی افزود: هفته دولت امسال با شعار تدبیر و امید برای تولید و اشتغال نامگذاری شده است.

استاندار مازندران با بیان اینکه مازندران همگام با سیاست کلی دولت تدبیر امید گام‌های خوبی برداشته شد گفت: باید گام‌های بلندتری برای توسعه استان برداشته شود هرچند تلاش‌هایی که قابل انجام بوده است اقدامات لازم انجام شد و کوتاهی در پیشبرد استان نداشته‌ایم.

این مسؤول اظهار کرد: مازندران در انتهای خط توزیع گاز قرار دارد و بر این اساس در برخی از فصل‌ها با مشکل کمبود گاز مواجه بودیم که با انتقال گاز عسلویه به دامغان ساری نکا با اعتبار ۸۲۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

تحول در کشاورزی با افتتاح سد گلورد در شرق مازندران

فلاح‌جلودار خاطرنشان کرد: شرق مازندران به‌دلیل وضعیت آب و هوایی و منابع آب زیرزمینی مشکل دارد که با افتتاح سد گلورد این مشکل حل شد و در آینده نزدیک شاهد تحول کشاورزی در این منطقه خواهیم بود‌.

وی با بیان اینکه در بحث مسائل درمانی در مازندران بیش از یک هزار میلیارد تومان هزینه شد گفت: شعار دولت محرومیت‌زدایی بوده است و در این زمینه ۵۰۰ هزار نفر افراد طبقه محروم زیرپوشش خدمات بیمه‌ای قرار گرفتند.

بندر امیرآباد عرصه توسعه استان است

استاندار مازندران با اشاره به اینکه بندر امیرآباد عرصه توسعه استان است، ادامه داد: منطقه آزاد شدن بندر امیرآباد در حال پیگیری است گرچه باید نگاه جدی به غرب استان هم داشته باشیم و در زمینه منطقه آزاد شدن بندر امیرآباد  برای بندر نوشهر هم پیگیری‌های لازم برای توسعه غرب استان داشته باشیم.

این مسؤول افزود: یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان در این دولت برای بندر امیرآباد سرمایه‌گذاری شد.

فلاح‌جلودار با بیان اینکه یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر از  روستاهای استان روکش آسفالت شد، گفت: ۶۰۰ روستا و شهرهای کوچک با اعتبار ۴۸۰ میلیارد تومان گازرسانی شد.

وی اظهار کرد: بیش از ۸۵ درصد آب شرب از منابع آب زیرزمینی است و درصدد هستیم از آب‌های سد استفاده شود که این اقدام در بسیاری از شهرهای بزرگ استان در حال انجام است.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: 7 هزار پروژه با 8 هزار میلیارد تومان در بخش‌های زیرساختی و امور عمرانی هزینه شده است.

این مسؤول یادآور شد: هفته دولت امسال ۸۷۲ پروژه با اعتبار ۴۱۹ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

فلاح‌جلودار با اعلام اینکه در استان سعی کردیم که از چالش‌های سیاسی دور باشیم، افزود: مازندران نیاز به آرامش، تعامل و همکاری دارد که این روند در این دوره‌ها پیگیری شد.

وی با اشاره به اینکه مازندران به لحاظ امنیتی یکی از استان‌های امن کشور است، گفت: رصد اطلاعات مناسبی در استان مازندران انجام می‌شود و همه تحرکات در این استان به خوبی انجام می‌شود به‌عنوان نمونه اطلاع داریم که چه تعداد طرفداران داعش در مازندران حضور دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج