استاندار مازندران طی پیامی به مناسبت 26 مرداد روز ورود آزادگان به کشور گفت: آزادگان، هیچ‌گاه متعلق به یک مقطع از تاریخ نیستند، بلکه همواره مانند روحی در همه ارکان این کشور و ملت جاری شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، ربیع فلاح در این پیام، افزود: 26 مرداد سال 69، سالروز بازگشت آزادگان عزیز به میهن اسلامی و روز سراسر افتخاری است که بر صفحات زرین انقلاب اسلامی حک شد.

وی افزود: این روز یادآور ایام معطر به عطر حضور دوباره عزیزانی است که بوی شهیدان را با خود داشتند و برای دفاع از اسلام و حفظ کیان ایران اسلامی، تمام هستی خویش را در طبق اخلاص نهادند و با تحمل سخت ترین شرایط، از باورهای دینی و انقلابی و آرمان های والای امام راحل عظیم الشان دفاع کردند و پس از تحمل سال ها رنج و مشقت در زندان های مخوف دشمن، سرافرازانه به میهن عزیز اسلامی مان برگشتند.

استاندار مازندران تاکید کرد: آزادگان، منادیان صبر، متانت و سفیران آرمانهای بلند انقلاب اسلامی و پیروان راستین مکتب امام خمینی (ره) و یادگاران شهدای دوران دفاع مقدس هستند که صبورانه رنج دوران اسارت را تحمل کردند و مایه عزت نظام اسلامی شدند.

به نوشته ربیع فلاح ،پیام و سیره آزادگان، فریاد سربلندی و شکوهمندی ملت ایران اسلامی است که برای همیشه ماندگار است و در هر زمان و میدانی می‌توان از آن بهره جست.

وی خاطرنشان کرد: بی تردید 26 مرداد ماه 69 یکی از این روزهای ماندگار در تاریخ مردم ایران اسلامی است که هیچ‌ گاه از ذهن و دل ملت ما فراموش نخواهد شد و چون شهدی، همواره کام ایرانی مسلمان و انقلابی را شیرین خواهد نمود.

27سال پیش در چنین روزهایی نخستین گروه از آزادگان، در پی پذیرش مجدد پیمان الجزیره از طرف صدام حسین رییس جمهوری عراق، پس از سال ‏ها اسارت در اردوگاه های رژیم بعث به میهن اسلامی بازگشتند.

استان مازندران 2 هزار و 345 آزاده دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج