موج

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: 2 مورد بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در مازندران شناسایی شده که بیماران رو به بهبودی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج،حسین رضوانی درباره آخرین وضعیت بیماری تب کریمه کنگو در مازندران ، اظهار کرد: دو مورد بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در مازندران شناسایی شده که بیماران رو به بهبودی هستند.

وی درباره مثبت بودن بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در شهرستان رامسر، گفت: این بیمار دامدار گیلانی بوده که مورد مثبت اعلام شده در رامسر بستری شده و مربوط به مازندران نیست.

مدیرکل دامپزشکی مازندران ادامه داد: پزشکان در صورت مشاهده علائم بیماری تب کریمه کنگو باید حساسیت به خرج دهند تا در صورت مثبت بودن نسبت به درمان اقدام کنند.

این مسؤول با بیان اینکه رعایت مسائل بهداشتی و قرنطینه‌ای ضروری است، اضافه کرد: با توجه به انجام سم‌پاشی در جایگاه‌های دام، توصیه ما این بوده دامداران در این زمینه با ما همکاری کنند.

رضوانی یادآور شد: دام نیز قابلیت جابه‌جایی و نقل مکان دارد تنها باید نسبت به گرفتن مجوز حمل اقدام شود تا شاهد مشکلی در این زمینه نباشیم.

وی با تأکید بر پرهیز از کشتار غیرمجاز دام، خاطرنشان کرد: مشاهده شده برخی افراد کنه‌ها را از روی دام کنده و با دست له می‌کنند که در این شرایط احتمال انتقال ویروس وجود دارد که باید از این کار به شدت خودداری کنند.

مدیرکل دامپزشکی مازندران در پایان گفت: افراد در خرید گوشت دقت کرده که حتماً ممهور به مهر دامپزشکی و برچسب تگ بهداشتی باشد تا با مشکلی مواجه نشوند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها