رئیس پژوهشکده گل و گیاه زینتی ایران گفت: سمپوزیوم بین‌المللی گل و گیاه زینتی از 11 الی14 اردیبهشت در هتل بزرگ رامسر و نمایشگاه گل و گیاه نیز در محل مجتمع مروارید سبز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، پژمان آزادی از برگزاری نخستین سمپوزیوم گل و گیاه زینتی در رامسر خبر داد که در کنار سمپوزیوم بین‌المللی، نمایشگاه گل و گیاه نیز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌ها برای برگزاری سمپوزیوم از سال 94 آغاز شد، اظهار کرد: سمپوزیوم بین‌المللی گل و گیاه بزرگ‌ترین رویداد تاریخ کشور است که نیاز به توجه بیشتری دارد.

رئیس پژوهشکده گل و گیاه زینتی ایران با اشاره به ارزآوری و اشتغال‌زایی برگزاری سمپوزیوم، هدف آن را گردآوری محققان و کارشناسان برتر کشور در حوزه گیاهان زینتی عنوان کرد و افزود: محققان برجسته خارجی در حوزه گیاهان زینتی وحشی و بومی که تحقیقات خوبی را در کشورهای مختلف انجام دادند، کنار هم جمع می‌شوند که با استفاده از تجربیات آنها می‌توانیم مسیری را آغاز کنیم.

این مسوول تصریح کرد: این سمپوزیوم با همکاری انجمن بین‌المللی علوم باغبانی که دفتر آن در بلژیک قرار دارد برگزار می‌شود و با حضور داوران ایرانی و بین‌المللی مقالات انتخاب شده در کتاب چاپ می‌شوند.

آزادی با بیان اینکه در حوزه گیاهان بومی ظرفیتی‌های عظیمی در منطقه شمال کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: بسیاری از گیاهان زینتی کشور در حال انقراض هستند، در حالی که هر کدام به تنهایی می‌توانند در ارزآوری و اشتغال‌زایی کمک شایانی کنند.

وی از حضور 25 مهمان خارجی از کشورهای مختلف اروپایی و آفریقایی، امریکا، روسیه، تایلند، ژاپن و چین خبر داد که هر کدام تجربیات ارزشمندی در حوزه گیاهان زینتی دارند و حضور این افراد فرصت بزرگی را برای مهندسان و محققان فراهم می‌کند.

رئیس پژوهشکده گل و گیاه زینتی ایران افزود: این سمپوزیوم در بهترین نقطه کشور برگزار می‌شود که در حوزه گیاهان وحشی و هم در حوزه گیاهان آپارتمانی و فضای باز قطب تولید کشور است.

آزادی هدف برگزاری نمایشگاه در کنار سمپوزیوم را حضور افراد از نقاط مختلف کشور که در حوزه گل و گیاه فعالیت دارند دانست که در ارتباط با افراد متخصص می‌تواند به ایجاد کسب و کار و فعالیت جدید و بهتر کمک ‌کند.

 سمپوزیوم بین‌المللی گل و گیاه از 11 الی 14 اردیبهشت در هتل بزرگ رامسر و نمایشگاه گل و گیاه نیز در محل مجتمع مروارید سبز برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج