مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت که در ایام تعطیلات نوروز امسال هر روز پنج کنسرت در شهرهای مختلف استان برای گردشگران نوروزی برگزار می شود .

به گزارش خبرگزاری موج،احد جاودانی افزود : کمیته فرهنگی ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران به دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد استان هماهنگی و اعطای مجوز برای برگزاری این کنسرت ها را برعهده دارد تا با برنامه های شاد فرهنگی محیطی مفرح برای مسافران فراهم کند .

وی ادامه داد : اجرای کنسرت موسیقی 15خواننده مطرح ملی و استانی از اول فروردین امسال در مازندران آغاز شده است و این برنامه ها تا دهم فروردین ادامه دارد .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران انتخاب مکان برای برگزاری کنسرت ها را تابع پراکندگی حضور مسافران دانست و گفت که با توجه به حضور بیشتر مسافران نوروزی در مناطق غرب مازندران ، بیشتر کنسرت ها در نور ، چالوس ، عباس آباد و رامسر برگزار می شود .

وی افزود : از اول تا چهارم فروردین امسال 16 هزار نفر با شرکت در این کنسرت ها از اجرای زنده خوانندگان موسیقی های پاپ وسنتی بهره مند شدند .

جاودانی گفت : علاوه بر افزایش تعداد کنسرت ها ، استقبال افراد برای حضور در اجرای این برنامه ها نوروز امسال به نسبت نوروز سال گذشته افزایش یافته است .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران همچنین از برگزاری آئین نوروزخوانی به عنوان جنگ شادی نام برد که در نوروز امسال به آن توجه ویژه تر شده است .

براساس آمار کمیته فرهنگی ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران از 27 اسفند پارسال تا پنجم فروردین امسال 251 برنامه شادی و نشاط در استان برگزار شد از این تعداد حدود 70 برنامه کنسرت و بقیه جنگ شادی بود.

استان مازندران از 25 اسفند سال 95 تا ششم فروردین سال جاری میزبان بیش از 6 میلیون نفر شب گردشگر بود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج