فرستاده استاندار لرستان به دورود، در گفت‌و‌گو با موج، از تلاش نیروهای بسیجی این شهرستان در جابجایی وسایل مردم و تخلیه منازل و واحدهای تجاری در معرض سیل خبر داد.

محمدرضا صفی خانی فرستاده ویژه استاندار لرستان به دورود، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری موج لرستان، از عزم جدی نیروهای بسیجی در خدمت رسانی به مردم این شهرستان خبر داد.

وی، گفت: هم اکنون که ساعت 19:40 دقیقه روز شنبه 10 فروردین 98 است، نیروهای بسیج شهرستان علیرغم بارش باران، در حال جابجایی وسایل منزل و واحدهای تجاری روستایی و شهری در معرض خطر سیل دورود هستند.

از نیروی مقاومت بسیج شهرستان دورود تشکر می کنم

فرستاده استاندار لرستان به دورود، افزود: اینکه یک نیروی مردمی دوشادوش عوامل امدادرسان به مردم خدمت می کند قابل تقدیر و تشکر است و من از طریق خبرگزاری موج برای همه کسانی که در این مدت با آسیب دیدگان سیل لرستان همدردی کردند و در مسیر تسهیل شرایط گام برداشتند، از جمله نیروهای خدوم بسیج شهرستان تشکر می کنم.

بسیج دورود

4 روستا تخلیه شده و 4 روستا تا پایان امشب تخلیه می شود

صفی خانی، گفت: از مجموع 8 روستای در معرض خطر شهرستان، 4 روستا کاملا تخلیه شده و 4 روستای دیگر نیز در حال تخلیه است که امیدواریم تا پایان امشب و پیش از هرگونه تهدیدی، 4 روستای باقیمانده نیز تخلیه شود.

حفظ جان مردم اولویت اول است

فرستاده ویژه استاندار لرستان به دورود، تاکید کرد: مردم سرمایه این کشور و استان لرستان هستند، علی ایحال حفظ جان مردم از اولویت اول برخوردار است و حفاظت از اموال آنان در اولویت بعدی است، لذا امیدواریم طی 2 روز آینده و در صورت بروز سیل، با خسارت یا خسارات جانی مواجه نشویم چراکه تامین خسارات مالی امکان پذیر، اما خسارت جانی غیرقابل جبران است.

مردم به هشدارها توجه کنند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان و نماینده استاندار در دورود، گفت: از تمامی شهروندان و روستائیان شهرستان می خواهم تا به هشدارها توجه کرده، از قرار گرفتن در مسیر رودخانه ها و مسل ها پرهیز کنند تا شاهد خسارات جانی احتمالی نباشیم.