سرهنگ نقی تبار به موج، گفت: حسب دستور امیر فرماندهی لشکر 84 لرستان، نیروهای ارتش به همراه ادوات نظامی و بالگرد از لحظات آغازین وقوع سیل، در خدمت مردم حادثه دیده لرستان بوده اند.

سرهنگ ستاد جلیل نقی تبار فرمانده رکن 2 لشکر 84 ارتش، در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری موج در لرستان، از مشارکت گسترده ارتش در کمک به حادثه دیدگان سیل لرستان خبر داد.

سرهنگ نقی تبار، گفت: در اجرای دستور امیر مراد خوش کنار فرماندهی لشکر 84 لرستان، از لحظات ابتدایی وقوع سیل در لرستان، کلیه نیروها به حالت آماده باش درآمدند و به حادثه دیدگان کمک رسانی وسیعی صورت گرفت.

وی، ادامه داد: پس از درخواست ستاد مدیریت بحران لرستان، بلافاصله عوامل لشکر 84 وارد عمل شدند و در شهرستان های خرم آباد، پلدختر، بروجرد و شهرهای معمولان و چگنی به حادثه دیدگان سیل لرستان خدمت رسانی کرده و می کنند.

تمامی امکانات لشکر 84 لرستان در اختیار حادثه دیدگان است

فرمانده رکن 2 لشکر 84 لرستان، تصریح کرد: امکانات و تجهیزات پل سازی و راه سازی لشکر در خدمت مردم بوده و در حال حاضر نیز بالگردهای هوانیروز ارتش که در خرم آباد مستقر هستند به حادثه دیدگان و دستگاه های اجرایی لرستان خدمت رسانی می کنند.

بالگردهای هوانیروز در خدمت مصدومان و در اختیار دستگاه های خدمت رسان است

وی، افزود: جابجایی مصدومان حادثه و تجهیزاتی نظیر لوله های آب و مواردی از این دست، از جمله اقداماتی است که توسط بالگردهای هوانیروز ارتش انجام شده و از امروز نیز بنا به درخواست ستاد مدیریت بحران، بالگردها در اختیار شرکت آب و فاضلاب روستایی است تا اقدامات تامینی لازم را انجام دهند.