بازیگر نقش «آرپاگون» نمایش «گنج خسیس» گفت: این کار، یک اثر کمدی با رویکرد اجتماعی است.

به گزارش خبرگزاری موج، امین ساکی با اعلام این خبر که نمایش «گنج خسیس» به بخش مسابقه بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ راه یافته است، گفت: گنج خسیس، نمایشی کمدی با رویکرد اجتماعی است.

بازیگر نقش آرپاگون در نمایش «گنج خسیس»، افزود: هدف پویا حسنوند نویسنده و کارگردان این اثر، خلق موقعیت‌هایی پندآموز با زبان طنز است که بی‌شک تاثیرگذار خواهد بود.

زبان هنر، زبانی تاثیرگذار است

وی، زبان هنر به ویژه هنر نمایش را زبانی رک و بی‌پرده و صادقانه خواند و تصریح کرد: وقتی بازیگر و تماشاچی نفس به نفس و رو در روی هم، لحظات مشترکی را سپری می‌کنند، معنای این همگنی چیست؟! خب این یعنی فهم مشترک، پس مخاطب تئاتر به سالن نمایش می‌آید تا فهم کند آنچه را تیم هنری می‌گوید و اجرا می‌کند، و این وظیفه و رسالت گروه تئاتر را چند برابرمی‌کند تا بتواند به خوبی پیام خود را منتقل کند.

گنج خسیس، نماینده تئاتر لرستان در جشنواره لاله‌های سرخ است

ساکی، ادامه داد: راه یافتن نمایش گنج خسیس به بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ یعنی نمایندگی جماعت تئاتری یک استان که همیشه در تئاتر حرف برای گفتن داشته است. لذا امیدوارم اجرایی خوب، جذاب و مفهومی ارائه کنیم و مورد توجه عموم مردم و علاقه‌مندان به هنر نمایش و هیات محترم داوران قرار گیرد.

به گنج خسیس نگاه جشنواره‌ای ندارم

این بازیگر باسابقه تئاتر لرستان، گفت: جشنواره یک تیغ دولبه است، گاه آدم را می‌فریبد و گاه سرخورده می‌کند، البته جشنواره قابلیت و ویژگی‌های خاص خود را نیز دارد اما همه چیز یک فعالیت هنری نیست، لذا نگاه من و ما یک نگاه جشنواره‌ای به نمایش گنج خسیس نبوده و هدف از این دورهمی فرهنگی و هنری، با مردم بودن و برای مردم کار کردن است که امیدوارم مدیران و متولیان فرهنگ و هنر کشور و لرستان از این اثر نمایشی حمایت کرده و زمینه اجرای عمومی در استان‌های مختلف را فراهم آورند.

گنج خسیس

متولیان فرهنگ و هنر کشور و استان لرستان، از گنج خسیس حمایت کنند

آرپاگون نمایش گنج خسیس، خاطر نشان کرد: باید ذائقه و نگاه مردم به طنز را تغییر داد. دهه فجر یک ظرفیت عظیم برای اجرای نمایش‌های کمدی فاخر و مفهومی است، لذا انتظار من و ما از مدیرکل و مجموعه مدیران و معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان این است تا در ویژه برنامه‌های بهمن ماه 97، اجرای گنج خسیس را در دستور کار قرار دهند تا دوستی مردم با هنر نمایش، به صورت عینی و عملی محقق گردد.

وی، افزود: نویسنده و کارگردان گنج خسیس پویا حسنوند از جوانان فعال تئاتر استان است و عزت درگاهی، پویا حسنوند، مسعود بیرانوند، علی ساکی، شیما قلاوندی، علی همرازی، شیدا رشیدی، افشین میر، مهراب قربانی، پانیذ شماعی و حقیر، در آن به ایفای نقش می‌پردازیم.

امین ساکی، ادامه داد: همچنین علی ابراهیمی به عنوان دستیار کارگردان، علی فرنام به عنوان مدیر صحنه، علی شعبان‌زاده به عنوان عکاس و علیرضا کوگانی نوازنده گیتار الکترونیک، علی کاکاوند نوازنده گیتار باس و ویولن و علی حواسی به عنوان نوازنده سازهای کوبه‌ای، نمایش گنج خسیس را در بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ همراهی می‌کنند.

امین ساکی نمایش گنج خسیس

گنج خسیس، سه‌شنبه 6 آذر به روی صحنه می‌رود

وی، گفت: گنج خسیس، ساعت 20 روز سه‌شنبه 6 آذر 97، در تالار خورشید استان خوزستان به روی صحنه خواهد رفت، لذا امیدوارم اجرای خوب و موفقی در بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ داشته باشد.