سید موسی خادمی، گفت: میزبانی شانزدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان و خادمان حسینی و اهل بیت (ع) افتخار مردم لرستان است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، سید موسی خادمی روز چهارشنبه در آیین افتتاحیه شانزدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان و خادمان حسینی که در حسینیه ثارالله خرم‌آباد برگزار شد، گفت: لرستان مفتخر است با میزبانی از این رویداد بزرگ، کانون توجه ایرانیان و شیعیان شده است.

استاندار لرستان اظهار داشت: لرستان از مطرح‌ترین استان‌ها در ارادت به اهل بیت (ع) است که ادب و عزاداری مردم این دیار از دیرباز خالصانه و همواره مورد توجه بوده، لذا می‌بینیم که عزاداری مردم لرستان در عاشورای حسینی، همواره مورد توجه ارادتمندان به اهل بیت(ع) قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه این اجلاس به نام قمر بنی هاشم (ع) مزین شده تصریح کرد: مردم لرستان همواره زیر پرچم ولایت بوده اند و در برهه های مختلف از جمله جنگ تحمیلی، شبیخون های فرهنگی و دفاع از حرم حضرت زینب (س) به اهل بیت (ع) توسل کرده اند.

استاندار لرستان تصریح کرد: این اجلاس فرصت مغتنمی برای تجلیل از پدیدآورندگان شور و شعور حسینی و همچنین یادآوری آیین زیبای عزاداری با اخلاص مردم استان در ایام محرم و صفر است.

خادمی گفت: مردم ایران همواره به اهل بیت (ع) ارادت داشته اند و امیدواریم همچنان در پناه این معصومان و در راه خدمت بیشتر جهت پیشبرد اهداف نظام ، تحقق منویات رهبر ی انجام برنامه های دولت تدبیر و امید گام برداریم.

گفتنی است، شانزدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی از امروز تا 16 شهریور با حضور بیش از 300 میهمان داخلی و خارجی در حال برگزاری است.