هم‌زمان با هفته دولت، سید موسی خادمی استاندار لرستان به همراه جمعی از معاونین، در نشست خبری با اصحاب رسانه شرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، هم‌زمان با فرارسیدن هفته دولت، سید موسی خادمی استاندار لرستان، حبیب الله خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، احمد مرادپور معاون عمرانی استاندار، در نشست خبری با اصحاب رسانه شرکت کردند.

در این نشست خبری، ابتدا استاندار لرستان ضمن تبریک فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، به بیان برنامه‌های استانداری در هفته دولت پرداخت و در ادامه، گزارشی از عملکرد یکساله خود پس از حضور در لرستان ارائه داد.

سید موسی خادمی، گفت: ما هرگز به جلسه اکتفا نکرده و به صورت میدانی به تمامی شهرها و بخش‌های استان سفر کردیم و از همه پروژه‌های مهم استان دیدن شد تا از نزدیک با شرایط و وضعیت آن‌ها آشنا شویم.

استاندار لرستان بابیان اینکه این پروژه می‌توانند اهرمی در اجرای پروژه‌های دیگر استان باشند تصریح کرد: این پروژه‌ها شامل راه‌آهن، سد، و ... بوده که می‌توانند تحولات زیادی در استان ایجاد کنند و شاخص‌های استان را می‌توانند جابجا کنند.

خادمی تاکید کرد: برای این پروژه‌ها معیار و متر در اختیار رسانه‌ها، کارشناسان و مردم قرار داده‌ایم چراکه ما باید بر اساس شاخص حرف بزنیم و بگویم که چه بودیم و چه شدیم.ی با تأکید بر اینکه رسانه‌ها از سال آینده می‌تواند مدیران و ما را در مورد روند اجرای این پروژه‌ها ارزیابی کنند گفت: ما این پروژه‌ها را معرفی کرده‌ایم تا مردم ببیند و نظر بدهند و کارشناسان آن‌ها را ارزیابی کنند چراکه ما آماده شنیدن نظرات همه هستیم.

استاندار لرستان با تأکید بر اینکه برنامه‌ریزی ما در این رابطه یک برنامه‌ریزی پویا است افزود: این امر ممکن است که برای اولین بار در استان انجام‌شده باشد.

خادمی بابیان اینکه کار دومی که ما انجام دادیم این بود که شاخص‌های چهارساله را در همه بخش‌ها طراحی کرده‌ایم گفت: ما برای همه دستگاه‌ها شاخص‌های مهم و کلیدی را تعیین و طراحی کرده‌ایم.

وی بابیان اینکه ما به دنبال شاخص‌های نتیجه‌ای در این زمینه هستیم تصریح کرد: خروجی کار دستگاه‌ها در حوزه‌های مختلف مدنظر ما است.

در مجموع هزار و ۳۰۹ پروژه در استان با اعتبار ۷۰۵ میلیارد تومان در استان افتتاح و کلنگ زنی می شود.

 

وی با بیان اینکه از این تعداد هزار و ۱۴۶ پروژه با اعتبار ۴۵۶ میلیارد تومان به بهره برداری می رسند و ۱۶۳ پروژه با اعتبار ۲۴۸ میلیارد تومان کلنگ زنی خواهند شد، عنوان کرد: طی هفته دولت ۷۷ پروژه با اعتبار ۲۵۷ میلیارد تومان در حوزه اقتصادی بهره برداری و یا کلنگ زنی می شوند.

استاندار لرستان بیان داشت: از مجموع پروژه های اقتصادی استان طی هفته دولت ۷۲ پروژه با اعتبار ۸۴ میلیارد تومان افتتاح می شوند و پنج پروژه با اعتبار ۱۷۳ میلیارد تومان کلنگ زنی خواهند شد.

خادمی با اشاره به افتتاح و کلنگ زنی هزار و ۲۳۲ پروژه عمرانی با اعتبار ۴۴۸ میلیارد تومان در لرستان طی هفته دولت، تصریح کرد: از این تعداد هزار و ۷۴ پروژه با اعتبار ۳۲۷ میلیارد تومان افتتاح و ۱۵۷ پروژه با اعتبار ۷۵ میلیارد تومان کلنگ زنی خواهند شد.

وی تصریح کرد: در مجموع در بخش اقتصادی ۸۸ درصد پروژه ها افتتاح می شوند و ۱۲ درصد دیگر پروژه ها کلنگ زنی خواهند شد.

استاندار لرستان تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده با افتتاح پروژه های اقتصادی در استان را هزار و ۲۵۷ مورد عنوان کرد و گفت: در بخش پروژه های عمرانی مانند آزاد راهها و ... ایجاد اشتغال خواهیم داشت که این فرصت های شغلی را در محاسبات لحاظ نکرده‌ایم.