علی صالحی خبر داد؛

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: دادسراهای هرمزگان طی ماه های خرداد، تیر و مرداد رتبه نخست کشوری را در شاخص نرخ رسیدگی به پرونده های قضایی کسب کرده اند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جمع مسئولین و کارکنان دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس بر لزوم پرهیز از اطاله دادرسی و توجه مستمر به تسریع در روند رسیدگی های قضایی و اجرای احکام  تأکید کرد.

وی همچنین اصلی ترین هدف از اجرای طرح تعالی سازمانی در قوه قضاییه را تکریم ارباب رجوع عنوان کرد و از گشاده رویی، پاسخگویی سریع، پیگیری مطالبه های مراجعان، سعه صدر و صبور بودن در مواجه با شهروندان به عنوان عوامل مؤثر در جهت جلب رضایتمندی مردم نام برد. 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اعلام رشد  20.16 درصدی نرخ رسیدگی در دادسرا های عمومی و انقلاب هرمزگان در مقایسه با میانگین کشوری اظهار داشت: با توجه به آمار ارائه شده از سوی معاونت راهبردی قوه قضائیه ، دادسراهای استان هرمزگان طی ماه های خرداد، تیر و مرداد رتبه نخست کشوری را در شاخص نرخ رسیدگی به پرونده های قضایی کسب کرده اند.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم بازدید منظم و مستمر قضات از بازداشتگاه ها و  زندان ها تأکید کرد و یادآور شد: حضور  قضات در جمع مددجویان، علاوه بر رسیدگی سریع تر به مشکلات و پرونده ها، سبب کاهش فشارهای روحی و روانی زندانیان نیز می شود.

علی صالحی در ادامه این بازدید، دستورات و راه کارهای لازم را به منظور ارتقاء کمی و کیفی عملکرد دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان ارائه کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها