ایران برای قهرمانی در جام ملت های آسیا دو مسیر در پیش دارد، مسیر اول که تا نیمه نهایی مسیر همواری است با اول شدن ایران در گروه D رقابت ها میسر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رقابت های جام ملت های آسیا از 15 دی ماه به طور رسمی در امارات آغاز شد و تب فوتبال را بار دیگر در سطح جامعه و فوتبال دوستان به راه انداخت.

تیم فوتبال ایران که در گروه D رقابت ها با عراق، یمن و ویتنام همگروه است برخلاف جنگ روانی ای که  کی روش قبل از شروع رقابت ها آغاز کرده است یکی از شانس های اصلی قهرمانی به حساب می آید. ایران که با ثبات در مدیریت تیم چندین سال است بر کرسی برترین تیم آسیا تکیه زده است آماده بالا بردن کاپ قهرمانی جام ملت های آسیا برای بار چهارم است و برای رسیدن به  این عنوان باید با رقبای سرسخت خود رقابت کند.

مسیر قهرمانی

ایران در صورتی که به عنوان تیم اول گروه D از این مرحله رقابت های جام ملت های آسیا صعود کند در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا با بهترین تیم سوم صعود کرده از گروه های B، E و F  رقابت خواهد کرد.(عمان حریف ایران در این مرحله شد.)

این دیدار که می تواند رقابت نسبتا آسانی برای ملی پوشانمان باشد که در تاریخ 30 دی ماه ساعت 20:30 برگزار خواهد شد. در صورتیکه ایران بتواند از مرحله یک هشتم نهایی نیز عبور کند در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا به احتمال فراوان با تیم چین مواجه خواهد شد.

ایران از رویارویی با چین خاطره خوشی ندارد؛ در سال 2004 ایران در مرحله نیمه نهایی به این رقیب آسیای شرقی خورد که چیپ یحیی گل محمدی در خاطر تمام هواداران فوتبال ایران مانده است و ایران در آن رقابت های در مرحله نیمه نهایی مقابل چین شکست خورد.

اما این بار ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا به چین خواهد خورد و اگر این رقابت احتمالی را نیز پیروز به پایان برساند در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا با ژاپن یا استرالیا مواجه می شود که احتمال حضور ژاپن در این مرحله بیشتر از استرالیا است.

دیدار احتمالی ایران در نیمه نهایی مقابل ژاپن خواهد بود؛ ژاپنی که به گفته کارلوس کی روش یکی از شانس های قهرمانی در کنار کره جنوبی و استرالیا در این تورنمنت است.

اگر تمام احتمالات به کار گرفته درست از آب در آمده و ایران به فینال جام ملت های آسیا برسد دیدار فینال را مقابل کره جنوبی برگزار خواهد کرد.

کره جنوبی که در سال های اخیر زخم های زیادی از تیم کارلوس کی روش خورده است و این بار اگر در این جام به مصاف هم بروند مطمئنا بازی متفاوتی را شاهد خواهیم بود اما کی روش همواره نشان داده است که مقابل تیم کره جنوبی حرف های زیادی برای گفتن دارد.