کیخسرو پورناظری نوازنده پیشکسوت موسیقی کشورمان اواخر تیر امسال با حضور در تالار وحدت تهران تازه ترین کنسرت خود را بعد از سه سال برگزار می کند.

به گزارش خبرگزاری موج، کیخسرو پورناظری آهنگساز و نوازنده‌ پیشکسوت تنبور سی‌ام و سی‌و یکم تیر در تالار وحدت تهران به اجرای برنامه خواهد پرداخت. او در بخشی از این برنامه بداهه‌نوازی تنبور خواهد کرد و در بخشی دیگر قطعاتی آهنگسازی‌شده برای این ساز را به اجرا در می‌آورد.

کیخسرو پورناظری که بعد از سه سال در تهران روی صحنه می‌رود، این برنامه را در سه بخش برگزار می‌‌کند که بخش نخست تک‌نوازی است، بخش بعد از آن نیز سه‌نوازی همراه با سهراب و تهمورثپورناظری انجام می‌شود و در بخش آخر گروه‌نوازان تنبور این استاد موسیقی را همراهی می‌کنند.

سهراب و تهمورثپورناظری، حسین رضایی‌نیا، سپند دادبه، خورشید دادبه، ‌کاوه گرایلی، نیکناز میرقلم و علیرضا جوادی همنوازان تنبور را در این برنامه تشکیل می‌دهند.

کیخسرو پورناظری در سال ۱۳۵۹ گروه تنبور شمس را بنیان نهاد و راهی نوین را برای گروه نوازی موسیقی تنبور پیش اهل موسیقی نهاد. شناخت پورناظری از ساز تنبور و آشنایی عمیق‌اش با موسیقی نواحی منطقه کرمانشاه و علاوه بر آن استفاده ظریف و متناسب از ساز دف در ساختار گروه فضایی را فراهم آورد تا گروه نوازی تنبور صورت و صبغه‌ای متفاوت پیدا کند و بعدها گروه‌های دیگری هم به تاسی از کار او در این زمینه شکل بگیرد.

حاصل کار این گروه آلبوم «صدای سخن عشق» با صدای شهرام ناظری بود. بعدها پورناظری آثاری چون «حیرانی»، «مهتاب رو» را با ناظری کار کرد.