موج
کدخبر : ۳۴۹۰۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349037

علیرضا فتحی‌پور حافظ کل قرآن و فعال رسانه پس از یک دوره بیماری سخت درگذشت.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا فتحی‌پور حافظ کل قرآن و فعال رسانه‌ای در حوزه قرآن کریم روز گذشته پس از تحمل یک دوره بیماری در سن ۴۸ سالگی درگذشت.

مدیریت گروه علوم قرآنی رادیو قرآن آخرین مسئولیت وی بود و سردبیری خبرگزاری شبستان از دیگر سوابقش به شمار می‌رود، همچنین کارشناسی و اجرای برنامه‌های ترنم آیات، راز آسمان، راز آفرینش و ... رادیو قرآن، برنامه به رنگ خدا در رادیو ایران، مجری‌کارشناس برنامه اردیبهشت شبکه چهار سیما ، مجری‌کارشناس برنامه‌های قرآنی بشارت، به سوی ظهور و برنامه تلویزیونی روز خدا در کارنامه فتحی‌پور به چشم می‌خورد.

در پی درگذشت این قاری و حافظ قرآن نهاد‌ها و چهره‌های مختلف پیام‌هایی صادر کردند که در ادامه تقدیم می‌شود.

جواد شیخ‌اکبری، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما

انا لله و انا الیه راجعون

علیرضا فتحی‌پور مجری، نویسنده و پژوهشگر دینی با کوله‌باری از عشق و اندیشه آسمانی‌اش، از میان ما پر کشید.

درگذشت این هنرمند و همکار عزیز را به جامعه دینی و فرهنگی تسلیت عرض کرده و برای او علو درجات و برای بازماندگان عزیزش صبر آرزومندم.

شورای عالی قرآن نیز درگذشت مهندس علیرضا فتحی‌پور(قاری، حافظ و فعال نخبه و پرتلاش قرآنی کشور) را تسلیت گفت و رحمت واسعه الهی را برای آن مرحوم مسألت نمود.

مجتبی ایزدی، مدیر شبکه رادیویی قرآن

بسم الله الرحمن الرحیم

الذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انا لله و انا الیه راجعون؛ روح همکار ارجمند و فرهیخته‌مان، مهندس علیرضا فتحی‌پور، مدیر گروه علوم قرآنی شبکه رادیویی قرآن، آسمانی شد. همکار خلاق، پرانرژی و بامحبت که قابلیت‌ها و توانمندی‌هایش در حوزه‌های متعدد، دوستانش را شگفت‌زده می‌کرد.

ایده‌پرداز، فعال و نخبه رسانه‌ای، متخصص در حوزه فضای مجازی، ورزشکار، منجّم حرفه‌ای، مجری و کارشناس قرآنی ـ معارفی و مسائل اجتماعی (در حوزه‌های مختلف در رسانه‌های رادیویی و تلویزیونی)، قاری قرآن کریم، شاعر توانمند و خوش‌ذوق، مهندس و معمار زبردست و ... و همچنین، متواضع، دلسوز، صدیق و پژوهشگری که ایمان و اعتقادات راسخ او از چهره بامحبت ایشان نمایان بود.

با نهایت تأسف و تألم، درگذشت این عزیز بی‌نظیر را به خانواده گرامی ایشان صمیمانه تسلیت عرض می‌کنم و رحمت واسعه الهی را برایشان از خداوند متعال خواهانم.

عباس سلیمی پیشکسوت قرآن کریم

بسم الله الرحمن الرحیم

خوشا آنانکه با عزت ز گیتی

بساط خویش برچیدند و رفتند

ز کالاهای این آشفته بازار

محبت را پسندیدند و رفتند

خوشا آنانکه در میزان وجدان

حساب خویش سنجیدند و رفتند

نگردیدند هرگز گِرد باطل

حقیقت را پسندیدند و رفتند

خوشا آنانکه بر این صحنه خاک

چو خورشیدی درخشیدند و رفتند

خوشا آنانکه با اخلاص و ایمان

حریم دوست بوسیدند و رفتند

خوشا آنانکه که پا در وادی حق

نهادند و نلغزیدند و رفتند

مدیر گروه علوم قرآنی رادیو قرآن، که خود یک نخبه علمی، پژوهشگر قرآنی، قاری خوش لحن، مجری توانمند، کارشناس فهیم، حافظ کل قرآن،

عنصر فعال و متعهد خبری و در یک عبارت، مؤمنی پر تلاش و بااخلاص و آزادمردی شجاع و وارسته که هرگز با روش نان به نرخ روز خوردن! زندگی نکرد و همواره در مسیر حرّیت و وارستگی قدم برداشت، از قفس کوچک این دنیای خاکی رها شد و با خلاصی از رنج بیماری سخت از یک‌سو و نامهربانی‌های روزگار! از سوی دیگر، به ملکوت اعلا پرواز کرد.

‌برادر عزیز و دوست‌داشتنی ما زنده‌یاد شادروان مرحوم جناب آقای مهندس علیرضا فتحی‌پور به دیدار معبود شتافت و ما را از دانش سرشار و بیان شیوا و تأثیرگذار خویش محروم ساخت و اگر چه کرامت نفس و بزرگی روح او هرگز تناسبی با شِکوه و‌ گلایه نداشت، اما آنانکه‌ در حق او جفا کردند، باید چاره‌ای برای شرمساری فردای خویش بیندیشند!

‌به روح بلند او ادای احترام کرده، به فرزندان داغدارش، جامعه محترم قرآنی و همکاران ارجمند رادیو قرآن تسلیت عرض می‌کنم و علوّ مرتبت و رفعت درجات آن خادم بااخلاص قرآن و عترت علیهم السلام و فعال رسانه‌ای را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌دارم.

و سلام علیه یوم ولد

و یوم یموت

و یوم یبعث حیّا

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها