موج
کدخبر : ۳۱۶۴۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316425

کتاب سه‌گانه خاورمیانه، جنگ عشق تنهایی درونمایه‌ ای در خصوص جنگ دارد که بعضی از این خوانندگان از پررنگ بودن احساس عشق در این کتاب سخن گفته‌اند و حتی بعضی از آنان نیز این کتاب را بهترین دفتر شعر گروس عبدالملکیان دانسته‎اند.

به گزارش خبرگزاری موج، کتاب سه‌گانه خاورمیانه، جنگ عشق تنهایی اثر  گروس عبدالملکیان  مجموعه‌ شعر نویی است که نشر چشمه سال 97 در مجموعه جهان تازه‌ شعر منتشر کرده است. این دفتر شعر ششمین دفتر شعر گروس عبدالملکیان است.

سه‌گانه خاورمیانه شامل 31 شعر نو است که هیچ‌کدام عنوان خاصی ندارند. به گفته‌ی شاعر کتاب سه فصل دارد اما آغاز آن‌ها را مشخص نکرده است و درونمایه‌ی اصلی آن جنگ است.

عکس روی جلد کتاب عکس بسیار معروفی است که چهره‌ی دختری عراقی را در زمان آزادسازی موصل نشان می‌دهد. عکاس این عکس «علی الفهداوی» عکاس خبرگزاری رویترز است.

عبدالملکیان درباره‌ی انتخاب این تصویر برای جلد کتاب گفته است: «زمانی که این عکس را دیدم، احساس کردم نماد تصویریِ کتاب است؛ چهره دختربچه نمادی از جنگ داعش با سوریه است: شب است، چهره‌ام بیشتر به جنگ رفته است تا به مادرم!». این عکس با اجازه‎‌ی رسمی عکاس برای جلد کتاب سه‌گانه خاورمیانه استفاده‌شده است.

سه‌گانه خاورمیانه در میان خوانندگان اشعار عبدالملکیان احساسات متفاوتی را برانگیخته است. بعضی از این خوانندگان از پررنگ بودن احساس عشق در این کتاب سخن گفته‌اند و حتی بعضی از آنان نیز این کتاب را بهترین دفتر شعر این شاعر جوان کشورمان دانسته‎اند.

گروس عبدالملکیان

گروس عبدالملکیان (زاده ۱۸ مهر ۱۳۵۹ در تهران) شاعر ایرانی و دبیر بخش شعر نشر چشمه است. او فرزند محمدرضا عبدالملکیان شاعر معاصر ایرانی است.گروس نوشتن را از ۱۱ سالگی آغاز کرد و اولین شعرهایش در مجلات کیهان بچه ها و سروش نوجوان به چاپ رسید. چنانکه خودش اشاره می کند از سال ۱۳۷۷ مطالعهٔ نقد و نظریه ادبی را آغاز کرد و برخی از اولین شعرهای جدی اش را که بعدها در کتاب اولش منتشر شدند در مطبوعات تخصصی آن سال ها از جمله کارنامه و عصر پنجشنبه به چاپ رساند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها