موج

در حاشیه مراسم جشن تولد هنرمندان پیشکسوت صورت گرفت؛

ایران درودی ضمن انتقاد از طرح ادغام موسسه هنرمندان پیشکسوت ایران با بنیاد رودکی، از مردم خواست دعا کنند تا افتتاح موزه اش را ببیند و بابت تعلل شهرداری در این کار گله کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری موج، در جشن تولد هنرمندان پیشکسوت متولد شهریور، مهر و آبان ماه که به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت ایران در هتل لاله تهران برگزار شد؛   ایران درودی هنرمند نقاش پیشکسوت خطاب به حضار گفت: دوستان عزیز من دو استدعا از شما دارم. اول اینکه در رد طرح ادغام موسسه هنرمندان پیشکسوت با بنیاد رودکی تلاش کنید.

وی تصریح کرد: در حال حاضر هشتاد و سه ساله هستم و به رغم کسالتی که داشتم،  از زیر سرم به این جا آمده ام تا از شما درخواست کنم همه هم صدا با این طرح مخالفت کنید. آقای عظیمی و همسرشان خیلی زحمت کشیده اند و این موسسه که متعلق به ما است را به اینجا رسانده اند.

این هنرمند نقاش پیشکسوت که پرشور و گاه با عصبانیت سخن می گفت: من به آقای عظیمی هم گفته ام که اگر شده بروم جلوی وزارت ارشاد تحصن کنم، نخواهم گذاشت تا این ادغام انجام شود.

وی با بیان اینکه موسسه هنرمندان پیشکسوت ایران دست کم احترام ما را دارد افزود: به عنوان هنرمند، بی عنوان و بی هویتیم. شما به خوبی می دانید من با برگزاری نمایشگاه های متعدد در کشورهای مختلف دنیا شاید چنین مشکلی نداشته باشم اما کسی که در داخل کشور ساز سنتی می زند یا خطاط است، بیش از این نیازمند احترام است.

درودی سپس از حضار در سالن خواست: هم صدای من و آقای عظیمی با این طرح مخالفت خود را اعلام کنید و من به عنوان یک هنرمند فعال در این کشور با صدای بلند فریاد می زنم نه! 

وی افزود: تالار بنیاد رودکی یعنی چه؟ واقعا یک تالار که محلی است برای اجرای برنامه چه ارتباطی به هنرمند پیشکسوت دارد؟ من به شما توصیه می کنم که از موقعیت و هویت خودتان دفاع کنید.

تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد شهریور،مهر و آبان ماه

انتقاد از عدم صدور مجوز برای راه اندازی موزه ایران درودی

این سخنان ایران درودی با تشویق همه هنرمندان حاضر در مراسم روبرو شد و بعد از لحظاتی، وی افزود: سخنان من هنوز به پایان نرسیده و استدعای دیگری هم دارم. چون به نیروی خیر اعتقاد دارم. لطفاً برایم دعای خیر کنید تا خدا به من عمر دهد تا زنده باشم و ببینم که ۱۹۵ تابلویی که سالها نفروخته و نگه داشته ام و به این مرزو بوم هدیه کرده ام به روی دیوارهای موزه ام نصب می شود.

وی که با بیان این سخنان منقلب شده بود و اشک می ریخت ادامه داد: جز تکه ای کاغذ که به من داده اند، هنوز بعد از چهار سال مجوز نصب تابلوهایم بر دیوار موزه را نداده اند و من آرزو دارم که این لحظه را ببینم.

این نقاش پیشکسوت و مطرح ایرانی در پایان گفت: من یک خراسانی ام و تمام خصوصیات یک خراسانی را دارم. مدعی نیستم حکمت و خلاقیت فردوسی را دارم اما شجاعت یک خراسانی را دارم و یک بار دیگر تاکید می کنم که با طرح ادغام موسسه هنرمندان پیشکسوت با بنیاد رودکی مخالفم و از وقوع آن جلوگیری خواهم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها