موج

نمایشگاه نقاشی‌های زنده‌یاد عباس کیارستمی از ۱۷ تا ۲۹ آبان ماه در گالری گلستان افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری موج، نشست خبری نمایشگاه نقاشی های عباس کیارستمی با حضور لیلی گلستان مدیر گالری گلستان و محمود بهمن پور مدیر نشر نظر که کتاب این نمایشگاه را منتشر کرده است، بعدازظهر یکشنبه 12 آبان ماه در موسسه توسعه هنرهای معاصر برگزار شد.

لیلی گلستان در ابتدا درباره دوستی اش با عباس کیارستمی توضیح داد: آقای کیارستمی از دوستان قدیمی من بود و همیشه نمایشگاه عکس هایش را در گالری گلستان به نمایش می گذاشت؛ حتی اگر تابلوهایش در گالری من جا نمی شد. می دانستم که نقاشی می کند و همیشه به او می گفتم نمایشگاهی از نقاشی هایش در گالری گلستان برگزار کند اما همیشه به من می گفت "باید فرصت پیدا کنم تا آثارم را جمع کنم." اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

وی ادامه داد: پس از فوت او، با فرزندانش در این باره صحبت کردم و قرار شد تا آثارش را پیدا کنیم. در نمایشگاه 33 اثر از نقاشی های کیارستمی به نمایش در می آید که تنها 12 اثر در خانه خودش بود و بقیه را با جستجو پیدا کردیم.

گلستان همچنین جایگاه نقاشی های کیارستمی را مطلوب ارزیابی کرد و آنها را کم از نقاشی های پروانه اعتمادی نداست و افزود: اگر هم این نقاشی ها بدون اسم بود، حتما به نمایش در می آمد.

محمود بهمن پور مدیر نشر نظر نیز در سخنانی درباره کتاب مداد عباس گفت: نام کتاب یعنی «مداد عباس» توسط بهمن کیارستمی پیشنهاد شد و یادآور کتابی از اوست که با موضوع مداد قرمز که در دهه ۶۰ و در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده بود.

وی با اشاره به عشق عباس کیارستمی نسبت به نقاشی، گفت: او هیچ‌گاه ادعایی در این زمینه نداشت و تمرکز اصلی او روی نقاشی در سال‌های نخست بعد از انقلاب بود که اجازه فعالیت چندانی نداشت و به همین خاطر هم روی نقاشی متمرکز شد. آقای کیارستمی گاهی به این موضوع اشاره کرده بود که هدف از کشیدن این نقاشی‌ها امرار معاش بوده است و حتی روی بشقاب هم نقاشی کرد و آنها را فروخت.

نمایشگاه نقاشی‌های زنده‌یاد عباس کیارستمی از ۱۷ تا ۲۹ آبان ماه در گالری گلستان افتتاح می شود. همچنین کتاب مداد عباس؛ داستان زندگی پرثمر و با افتخار عباس کیارستمی نیز که شامل این آثار نقاشی است، منتشر شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها