موج

نرگس خرقانی به موج خبر داد:

فیلم مستند مادام به کارگردانی و تهیه کنندگی نرگس خرقانی در موزه آسیا و پاسفیک در شهر ورشو پایتخت لهستان به نمایش در می آید.

نرگس خرقانی کارگردان و تهیه کننده فیلم مستند مادام از اکران این فیلم مستند در موزه آسیا و پاسفیک شهر ورشو پایتخت لهستان به خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج خبر داد و درباره این فیلم گفت: فیلم مستند مادام به بررسی زندگی ماریا بایدان یکی از آخرین بازماندگان لهستانی در ایران می پردازد و این فیلم قرار است در روز ۲۵ اکتبر در این موزه به نمایش درآید.

بر این اساس، مدت زمان این فیلم مستند ۷۰ دقیقه است و به بررسی تبعید لهستانی ها به سیبری و سپس حضور پناهجویان لهستانی در ایران و همزمان با جنگ دوم جهانی می پردازد. این فیلم در تهران‌، اصفهان و بندر انزلی تصویربرداری شده است.

نرگس خرقانی

این فیلم در سال گذشته موفق شد به چندین جشنواره جهانی در کشورهای مختلف راه یابد که از آن جمله می توان به جشنواره گریت لیکس در آمریکا، جشنواره سان مارو در ایتالیا و جشنواره حقوق بشر در افغانستان اشاره کرد.

فیلم مستند مادام همچنین در سپتامبر سال ۲۰۱۸ از سوی انجمن کرسی سایبریا در خانه تاریخ در ورشو به نمایش درآمد و به زودی نیز در انگلستان و کانادا نمایش های ویژه ای خواهد داشت. نرگس خرقانی علاوه بر کارگردانی و تهیه کنندگی فیلم مستند مادام، پژوهشگر این فیلم نیز بوده است و ساخت این فیلم را بیش از ۴ سال پیش آغاز کرد.

این فیلم در ایران نیز چند اکران خصوصی داشته که از آن جمله می توان به نمایش این فیلم در کاخ موزه سعدآباد، کنفرانس در جستجوی خانه دوم در دانشگاه تهران و باغ کتاب تهران اشاره کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها