موج

سینا شفیعی در گفتگو با خبرگزاری موج (1):

بازیگر نقش حمید در سریال ستایش 3 از فعالیت های مختلفش در عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون و تجربه همکاری اش با سعید ملکان در سه پروژه مختلف سخن گفت.

سینا شفیعی بازیگر نقش حمید در سریال ستایش 3، در پاسخ به خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری موج، در مورد جدیدترین فعالیت هایش در حوزه سینما، تلویزیون و تئاتر گفت: من از سن نوجوانی به عنوان نویسنده، بازیگر و کارگردان در عرصه تئاتر فعالیت می کردم و از صحنه تئاتر مورد توجه آقای سعید سلطانی قرار گرفتم و به سریال در جستجوی آرامش دعوت شدم.

وی افزود: بعد از اولین کاری که با آقای سلطانی انجام دادم، در حوزه سینما و نمایش خانگی ، با بازی در  فیلم تختی و سریال نهنگ آبی  به تهیه کنندگی سعید ملکان و  کارگردانی بهرام توکلی و فریدون جیرانی کار کردم؛ ضمن اینکه پروژه هایی هم در حوزه تئاتر داشتم.

بازی در روز صفر سعید ملکان

این بازیگر افزود: دومین همکاری من با سعید سلطانی در ستایش ۳ بوده و احتمالا در کار بعدی ایشان هم باشم. هم اکنون هم، در عین حال که در حال آماده سازی دو نمایش برای اجرای عمومی طی ماه های آینده هستم، در فیلم سینمایی «روز صفر» آقای ملکان هم بازی می کنم.

سینا شفیعی در مورد نقشش در فیلم روز صفر سعید ملکان گفت: مطلب زیادی در مورد این سوال نمی توانم بگویم اما تنها می توانم به این اشاره کنم که در این فیلم نقش یک مامور امنیتی را دارم که البته نقش پررنگی هم هست.

وی در مورد زمان به پایان رسیدن زمان فیلمبرداری فیلم روز صفر گفت: تصویر برداری این فیلم تا نزدیک جشنواره فیلم فجر به خواهد داشت به دلیل اینکه معنی واقعی از یک تولید بزرگ (Big production)  برخوردار است.

این بازیگر در مورد فضای اولین اثر سینمایی سعید ملکان در مقام کارگردان گفت: روز صفر به هیچ وجه شبیه به فیلم تختی نیست و حال و هوای بسیار متفاوتی دارد و به شما قول میدهم که یک اتفاق بسیار جذاب برای سینمای ایران  است. 

این هنرمند در مورد تجربه کار با سعید ملکان به عنوان یک کارگردان فیلم اولی گفت: در واقع ما با یک کار اولی به معنای خاص خودش مواجه نیستیم بلکه او خیلی باتجربه، پخته، با سلیقه، سخت گیر اما مهربان است. سعید ملکان در سینما فعالیت داشته و سر سفره سینما بزرگ شده است؛و به رغم سن کمش در کسوت تهیه کنندگی، اما همه مسیرها را نه تنها خودش رفته، بلکه برای دیگران هم به نوعی راه را هموار کرده است. 

بازی در فیلم سینمایی غلامرضا تختی

سینا شفیعی در مورد نقشش در فیلم سینمایی تختی هم گفت: در ابتدا بنا بر این بود که من یکی از کشتی‌گیران باشم؛ اما با تغییری که در ترکیب بازیگران اتفاق افتاد و امیر جدیدی از این پروژه جدا شد، برای نقش من هم تصمیم دیگری گرفته شد و به رغم اینکه چند ماهی هم به تمرین کشتی پرداخته بودم، در نهایت به عنوان راوی قصه و نخ تسبیح اتفاقات مختلف تا پایان فیلم حضور پیدا کردم.

وی در مورد تجربه حضور در پروژه تختی گفت: فیلم تختی برای من تجربه بسیار سختی بود؛ اما خیلی خوشحالم که در آن حضور داشتم چرا که معتقدم این فیلم در تاریخ سینمای ایران ماندگار خواهد شد. اگرچه با اقبال عمومی خوبی روبه رو نشد، اما به نظرم این فیلم پتانسیل بسیاری دارد که هنوز بیان نشده و گذشت زمان آن را با ارزش تر خواهد کرد. این را ما که زحمت بسیار زیادی برای انجام این کار کشیدیم به خوبی می دانیم.

اسماعیل و پدرخوانده را به روی صحنه می برم

سینا شفیعی در مورد کارهایی که در حوزه تئاتر در دست تمرین و آماده سازی دارد گفت: من دو کار را در دست اجرا دارم که هر دو هم از نوشته های خودم هستند. یکی از آنها به نام اسماعیل است کهبه شدت مسئله و دغدغه خودم است. انشاالله از یک ماه دیگر، در تئاتر شهر به روی صحنه می رود. این کار پیش از این هم اجرا رفته بود اما نه برای عموم و در تهران، چرا که من فرصت اجرای آن را نداشتم.

وی افزود: یک کار دیگر هم به نام پدر خوانده را دارم که برای آخر سال آماده اجرا خواهم کرد و در یک سالن خصوصی، به همراه سلبریتی ها، البته نه به معنی افراد صرفا مشهور بلکه افراد درجه یک و مطرح تئاتر و سینما که جملگی از اساتید من هستند، به روی صحنه خواهد رفت. انشاالله یک اجرای خیلی باشکوه در تهران خواهیم داشت. 

این نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر افزود: در حال تمرین نمایش اسماعیل هستیم و نمایش پدرخوانده هم مرحله پیش تولید را سپری می‌کند.

راز تداوم همکاری با دو سعید

وی افزود: خدا را شکر من با دو سعید سلطانی و ملکان آشنا شده ام که افراد خوب و نادری هستند و از آن دسته از افرادی هستند که از آرامش و خاص و سلیقه خوبی برخوردار هستند و برخلاف برخی در فضای سینما و تلویزیون، به هیچ وجه آزار دهنده نیستند.

وی در مورد دلیل تداوم یافتن همکاری اش با کارگردانان و تهیه کنندگان در عرصه تصویر پس از اولین تجربه کار مشترکش با آنها، گفت: هم من مهره مار دارم (باخنده) و هم آن اشخاص باید دوست داشتنی باشند تا این همکاری ادامه یابد. من از تئاتر، ادبی آموخته ام که اولا به همکارانم احترام بگذارم و گروه را اذیت نکنم. دیگر اینکه به خودم سخت بگیرم و به عنوان یک محصول کاری با کیفیت ارائه بدهم. فکر می کنم که نتیجه آن به انتخاب مجدد من برای کارهای بعدی این دوستان می انجامد.

 

بیشتر بخوانید:

ستایش یک اثر رئالیستی نیست/برخی از انتقادها به این سریال وارد است

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها