نمایشگاه عکس های از تفتان تا مکران، گستره زیبایی با عکس هایی از سیستان بلوچستان در گالری بهار خانه هنرمندان ایران به نمایش درآمد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، این نمایشگاه با نگاهی مستند به سویه هایی از استان زیبای سیستان و بلوچستان می پردازد که تا به حال کمتر به مخاطبین نشان داده شده است.

علیرضا فراهانی یکی از عکاسان حاضر در نمایشگاه با سحرانگیز خواندن جغرافیای سیستان و بلوچستان، متعقد است که این خطه کشش بسیاری برای هنرمندان جهت کار در زمینه ای مختلف هنری دارد. وی با بیان اینکه با زبان هنر می توان محرومیت ها اجتماعی موجود در منطقه را بسیار کاهش داد از نگاه بی مهر مسئولان سیستان و بلوچستان نسبت به هنرمندان و عدم حمایت ها گلایه داشت.

افتتاح نمایشگاه عکس از تفتان تا مکران،گستره زیبایی

حامد صادقی دیگر عکاس این نمایشگاه با اعلام اینکه در مواجه با اخبار منفی دیداری و شنیداری که از آن استان مخابره میشد شخصا بر آن شدم که با سفر به آن منطقه با ناشناخته هایش بیشتر آشنا شوم و این سفر مرا بر آن داشت که با آنچه را که دیده ام و ثبت کرده ام به همگان نشان دهم که تمام آن اخبار و تبلیغات منفی از سیستان و بلوچستان نشانی از واقعیت ندارد  و حقیقت چیز دیگری است.

این مواجه متفاوت را حسین امین جعفری دیگر عکاس حاضر در نمایشگاه به گونه ای دیگر تجربه کرده است. وی با بیان اینکه هر سفری تلاشی است برای نشان دادن آنچه در جهان عکاس به وجود امده است، این نمایشگاه را تلاشی برای نشان دادن آن جهان عکاس که با ان مواجه شده می داند و معتقد است که سرزمین زیبای سیستان و بلوچستان به زیبایی جهانی متفاوت در کارهای او ساخته است.

افتتاح نمایشگاه عکس از تفتان تا مکران،گستره زیبایی

سروش جوادیان عکاس حاضر در نمایشگاه هم با تایید صحبت های بالا  ادامه داد که بواسطه سفرهای بسیاری که داشته ام همیشه دغدغه انتقال درست جاذبه های فرهنگی و سنتی کشورم را داشته ام. در این سال ها ترس از مواجهه با این خطه مرا با این سوال مواجه کرد که چطور میشود این سرزمین جادویی را درست به تصویر کشید و این انگیزه سفرهایم شد و عکس های این نمایشگاه هم حاصل همین کنش درونی من به عنوان یک هنرمند شد.

افتتاح نمایشگاه عکس از تفتان تا مکران،گستره زیبایی

نمایشگاه عکس های از تفتان  تا مکران، گستره زیبایی با عکس هایی از سیستان بلوچستان از یکم شهریور ماه تا 12 شهریور ماه 1398 در گالری بهار خانه هنرمندان ایران به نمایش در خواهد آمد.