نمایشگاه آثار بنیانگذار شیوه خوشنگاری و خط هما در فرهنگسرای گلستان افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه8 و فرهنگسرای گلستان ،  نمایشگاه خط نقاشی و خوشنگاری با عنوان «همه تو» مجموعه آثار خط-نقاشی و خوشنگاری استاد اسحاق حنیفه شنبه 19 مردادماه در فرهنگسرای گلستان افتتاح می شود.

در این نمایشگاه 25 اثر از جدیدترین آثار خط- نقاشی استاد حنیفه  با مضامین اشعار مولانا به نمایش درخواهد آمد که تکنیک این آثار ترکیب مواد روی بوم در ابعاد گوناگون است.  

استاد حنیفه از اساتید بنام خوشنویسی و بنیانگذار شیوه خوشنگاری و خط هما در ایران است ، در سوابق کاری و تحصیلی ایشان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فوق لیسانس گرافیک ، مدیر گروه رشته گرافیک و ارتباط تصویری دانشکده انقلاب اسلامی، مدرس دانشگاه شریعتی و انقلاب اسلامی/ دانشگا هنر و معماری پردیس/علم و فرهنگ و... عضو موسسه توسعه هنرهای تجسمی، مدرس و عضو انجمن خوشنویسان ایران (شعبه شرق تهران)، موسس و سرپرست انجمن خوشنویسان شهرستان خدابنده83-77، طی دوره فوق ممتاز خوشنویسی نزد استاد کابلی خوانساری سالهای 74 و 75، ابداع خط شکسته نستعلیق هما و ثبت آن در کتابخانه ملی، ابداع "واژه، قلم و سبک خوشنگاری سال 86، ابداع شیوه استفاده از حروف و کلمات خوشنویسی به عنوان موتیف و ثبت آن در وزارت فرهنگ و  ارشاد اسلامی، تالیف کتاب:"حرف و نقش ایرانی"، کسب عنوان خوشنویس برتر در بخش اساتید دانشگاهی در نمایشگاه بین المللی قرآن سالهای 90 و 93، درج نام و مشخصات در کتاب مشاهیر خدابنده تالیف و گردآوری مرحوم استاد کریم نیرومند.

افتتاحیه این نمایشگاه روز شنبه 19مرداد ساعت 16 و بازدید تا 24 مردادماه در فرهنگسرای گلستان واقع در نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان برقرار است.