در جدیدترین قسمت برنامه داخل اسرائیل که در سه شنبه 25 خرداد ساعت 5:30 و 14:30، چهارشنبه 26 خرداد ساعت 4:30 از شبکه هیسپان تی وی پخش می شود، شورش و خیزش یهودیان اتیوپیایی بررسی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، برنامه تلویزیونی داخل اسرائیل (Israel Inside) در جدیدترین قسمت خود موضوع شورش و خیزش یهودیان اتیوپیایی را مورد بررسی قرار می دهد که در پی در پی کشته شدن کارگر یهودی مهاجر اتیوپیایی تظاهراتی در سرزمین های اشغالی برپا شد که همچنان ادامه دارد.

جنایت اخیر صهیونیست ها علیه یک جوان اتیوپیایی، زخم های کهنه نژاد پرستی علیه سیاهپوستان مهاجر اتیوپی را تازه کرده، به طوری که اعتراضات گسترده ای را علیه رژیم آپارتاید اسرائیل به همراه داشته است.

معترضین در سراسر سرزمین اشغالی از دوشنبه دو هفته گذشته در این اعتراضات، تبعیض نژادی سازمان یافته علیه جامعه یهودیان فالاشا را به شدت محکوم کردند. برگزار کنندگان این اعتراضات اعلام کردند که این تظاهرات ادامه خواهد داشت. «داخل اسرائیل» که به بررسی مظاهر فروپاشی رژیم صهیونیستی از درون اختصاص دارد، این هفته به بررسی جوانب این موضوع می پردازد.

«داخل اسرائیل» سه شنبه 25 خرداد ساعت 5:30 و 14:30، چهارشنبه 26 خرداد ساعت 4:30 به مدت 25 دقیقه از شبکه هیسپان تی وی پخش خواهد شد. زمان تکرار این برنامه پنجشنبه ساعت 10:30 و جمعه ساعت 13:30خواهد بود