مجموعه مستند سیاره آبی 2 هر شب ساعت 23 از شبکه چهار سیما پخش شده و هم چنین بازپخش این مستند روز بعد ساعت 8 صبح است.

به گزارش خبرگزاری موج، مستند سیاره آبی 2 توسط دیوید اتنبرو اجرا شده و یک مستند طبیعت بریتانیایی است که بر روی زندگی دریایی تمرکز دارد هم چنین این مجموعه و موسیقی اصلی آن نیز توسط هانس زیمر طراحی شده‌ است و  در 7 قسمت تا 20 تیرماه هر شب ساعت 23 از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

مجموعه مستند سیاره آبی 2 اولین مجموعه‌ای است که در یک روز مشخص از شبکه‌های مختلف تلویزیون کشور بریتانیا، کشورهای اسکاندیناوی، کشورهای اروپایی و کشورهای آسیایی به نمایش درآمده است. «یک اقیانوس»، «ژرف»، «صخره‌های مرجانی»، «آبی بزرگ»، «دریای سبز»، «سواحل» و «سیاره آبی ما» عناوین 7 قسمت «سیاره آبی 2» می باشد.

فیلمبرداری این مجموعه در دوره‌ای بیش از چهار سال انجام شد؛ شامل ۱۲۵ منطقه در ۳۹ کشور و با تولید بیش از ۶۰۰۰ ساعت فیلم غواصی زیر آب از بیش از ۴۰۰۰ غواص تخمین زده شده‌است.

نهنگ های آبی که مسیر مهاجرت آنها قبلا ناشناخته بود در این مستند موشکافی شده و با قرار دادن برچسب های رادیویی اطلاعات زیادی در این مورد بدست آمد. یک گروه بزرگ از شکارچیان مانند کوسه ها و دلفین ها به واسطه خوردن طعمه های قرار داده شده در مسیر فیلم برداری قرار می گرفتند و گاها این ملاقات ها بسیار خطرناک نیز جلوه می داده است.

این مجموعه مستند موفق شده جوایز و نشان‌های زیادی را دریافت کند. از مهم‌ترین این جوایز می‌توان به برنده‌ی بیست و سومین جشنواره تلویزیونی ملی، برنده و نامزد جایزه تلویزیون آکادمی بریتانیا سال 2018 و برنده‌‌ی جایزه مهارت آکادمی بریتانیا اشاره کرد.

علاقه مندان به مجموعه های مستند، می توانند هر شب ساعت 23 از شبکه چهار سیما به تماشای مستند جذاب و دیدنی «سیاره آبی» بنشینند.این مستند روز بعد ساعت 8 صبح بازپخش می شود.