موج

​سید مجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: دست تعامل و همراهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سوی هر نهاد و سازمانی که بخواهد در زمینه فرهنگ و هنر همکاری کند، دراز است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، سید مجتبی حسینی ضمن اعلام آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  برای همکاری با برگزار کنندگان رویدادهای هنری، در ارتباط با برنامه های معاونت هنری در خصوص حمایت از برگزاری رویدادهایی برای مخاطبان عمومی و علاقمندان گفت : یکی از سر تیترهای برنامه های وزیر محترم این است که عموم علاقمندان بتوانند از برنامه های هنری استفاده کنند. هنر لایه های مختلف و متفاوتی دارد واگر بخواهیم تصویر درست از هنر ارایه دهیم باید در تمامی لایه لایه ها و مراتب ، برنامه هایی را طراحی کنیم . یعنی اگر تمام هنر تبدیل شود به رویدادهای عمومی که لایه های گسترده تری از مخاطب را در بر بگیرد، طبیعتا گروه ها و لایه های تخصصی تر مورد غفلت واقع می شوند و اگر صرفا به گروه های خاصی و متخصص رجوع کنیم، بخش های عمومی تر هنر نادیده گرفته می شود .

او اظهار داشت : اگر بخواهیم برنامه های هنری را در طول سال های گذشته، آسیب شناسی کنیم یکی از نکاتی که باید بیشتر مورد توجه قرار می گرفت، معرفی خوب از هنر خوب در لایه های عمومی تر جامعه  بود. چرا که اگر گوش و چشم عموم مخاطبان با هنر آشنا می شد در واقع گزینه ها و انتخاب هایشان با هنر، متعالی ترمی گشت و طبیعتا در انتخاب های شخصی شان موثر واقع می شد و کمتر جذب نمونه هایی می شدند که ارزش هنری پایین تری دارند.

معاون امورهنری ادامه داد : با این دو مقدمه یعنی این کلان برنامه و این نگاه، نه تنها در حوزه تجسمی بلکه در حوزه تئاتر، موسیقی و سایر هنرها چنین برنامه ریزی را در پیش گرفتیم که در کنار رویدادهای خاص برای گروه متخصصین هنر، رویدادهای خوب هنری برای مخاطبین گسترده تر اتفاق بیفتد . با نگاه آمایش سرزمینی و کشف ظرفیت های نو در نقاط مختلف ایران می توان رویدادهای هنری گسترده تری را برنامه ریزی کرد. مجسمه های نمکی تالاب نمکزار کجی نهبندان از این گروه است و رویداد مجسمه های برفی و یخی در کلان شهر تهران هم در ادامه همین روند شکل گرفت و همچنین رخدادهای دیگری نظیر سفر سرو نقره ای انجمن صنفی طراحان گرافیک به شیراز و دیگر شهرها... مثال های متعددی می توانیم در مورد گروه ها و رشته های مختلف هنری بزنیم .

حسینی با حضور در جشنواره مجسمه های برفی و یخی در ایستگاه هفت تله کابین توچال گفت :  بر اساس قانون، تکالیف و ماموریت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این وزارتخانه، نهاد مرجع فرهنگ و هنر کشور شناخته می شود و تکالیفی دارد. از رویکرد های ما همراهی و شناسایی ظرفیت نهادها ، سازمان ها و ساز و کارهای مختلف برای برگزاری رویدادهای هنری است و اگر در نهاد های مختلف، تمایلی برای  برگزاری رویدادهای هنری وجود داشته باشد؛ آنها را به استانداردهای خاص و تخصصی هر رشته نزدیک کینم. بنابراین دست تعامل و همراهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سوی هر نهاد و سازمانی که بخواهد در زمینه فرهنگ و هنر همکاری کند، دراز است و خود ما هم به سمت کشف ظرفیت های همکاری قدم برمی داریم و تلاش می کنیم این بسترها را فراهم کنیم تا رویداد های هنری کشور بتواند از کیفیت بهتری برخوردار باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها