جشنواره و نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی در استان تهران با هدف معرفی میراث فرهنگی و هنرهای فاخر استانهای کشورمان و به منظور حمایت از کارآفرینان و کسب و کارهای هنری در سال رونق تولید با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان تهران، شهرداری منطقه چهار و مدیریت فرهنگی هنری منطقه چهار، اول تیرماه ساعت 17 در فرهنگ‌سرای اشراق افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه چهار، رضا دوستعلی (مدیر فرهنگی هنری منطقه چهار و رییس فرهنگسرای اشراق با اعلام این خبر، تصریح کرد: این جشنواره و نمایشگاه که تا 5تیرماه برپا می باشد  مجموعه‌ای متنوع از آثار هنرمندان 10 استان شامل گیلان، مازندران، گرگان، سمنان، قم، قزوین، البرز، سیستان و بلوچستان، تهران و مرکزی با عرضه آثار هنری منبت، مشبک، معرق، گلیم، منسوجات نخی، چرم، شیشه و دیگر هنرهای صناعی در معرض تماشا و بازدید عموم هنردوستان قرار می‌گیرد.

جشنواره و نمایشگاه صنایع دستی منطقه‌ای در استان تهران

رییس فرهنگسرای اشراق ضمن اشاره به اهمیت برگزاری اینگونه برنامه در گسترش و تقویت خوداتکایی، خودباوری و عزت ملی هنرمندان و هنردوستان و نیز ضرورت آشنایی شهروندان با هنرهای صناعی و آیین‌ها، آداب و رسوم و آثار هنری کشورمان، اضافه کرد: برنامه‌های این جشنواره را در سه بخش برنامه‌های افتتاحیه، نمایشگاهی و  برگزاری ورکشاپ‌های هنری اجرا می‌کنیم و شهروندان محترم می‌توانند از ساعت 10 تا 21 روزهای یاد شده از برنامه‌ها بهره‌مند شوند.

مدیر فرهنگی هنری منطقه چهار در ادامه: افتتاح «خانه سفال» و «مدرسه صنایع دستی» را از جمله دستاوردها و اهداف توسعه‌ای این برنامه عنوان کرد و از برگزاری دوره‌های متنوع آموزشی و کارگاهی در خانه‌های مذکور از فصل تابستان 98 خبر داد.

فرهنگسرای اشراق در فلکه دوم تهرانپارس، انتهای خیابان جشنواره قرار دارد. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 77326777 و 7732377 تماس بگیرند مراجعه کنند.