سوگل خلیق بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون از بازی اش در دو تئاتر طی ماه های آینده و انتظارش برای اکران دو فیلم سینمایی اش سخن گفت.

سوگل خلیق در گفتگو با خبرنگار تلویزیون خبرگزاری موج، در مورد شروع مجدد فعالیتش در عرصه تئاتر بلافاصله پس از به پایان رسیدن سریال دل دار که در طول ماه رمضان ضبط و پخش می شد، گفت: واقعیت این است که من از اواخر کار این سریال تمریناتم را در یک تئاتر شروع کرده بودم که بلافاصله پس از اتمام کار سریال دل دار، همکاری ام با نمایش دومی هم شروع شد.

جزییات نمایش وانهاده

وی در مورد مشخصات دو اثری که در آنها همکاری دارد، با بیان اینکه نمایش وانهاده از 31 خردادماه در تئاتر شهر به روی صحنه می رود، گفت: این اثر به کارگردانی و نویسندگی امین بهروزی است. من قبلا نمایشی به نام روزهای بی باران را با ایشان کار کرده بودم که شکر خدا موفق هم بود. «نمایش وانهاده» دو کاراکتر دارد که هر کدام مونولوگ های خودشان را می گویند که مربوط به زندگی شخصی شان است.

بازی در «دستکش های مریلین مونرو»

این بازیگر افزود: اثر دیگری که در آن حضور دارم، در حال حاضر به نام «دستکش های مریلین مونرو» است که ممکن است در زمان اجرا تغییر کند.

وی در مورد زمان اجرای این نمایش گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، اگر مشکلی پیش نیاید، نمایش «دستکش های مریلین مونرو» ممکن است اواخر تابستان و یا اوایل پاییز به روی صحنه برود. نویسنده و کارگردان آن نصیر ملک جو است که از کارگردان های خیلی خلاق تئاتر است اما این اولین باری است که من با ایشان همکاری دارم. این اثر دو کاراکتر دختر دارد و صرفا یک روایت نیست بلکه داستان دارد.

تاثیر شهرت بر تئاتر

وی در پاسخ به این سوال که حال که شما پس از حضور پررنگی که در سریال دلدار داشتید و دیگر یک چهره شناخته شده تلویزیونی به شمار می آیید، آیا در تئاتر به عنوان یک سلبریتی شناخته می شوید، گفت: من ترجیح می دهم که چهره تئاتری باشم چرا که فعالیتم در تئاتر خیلی بیشتر از تلویزیون بوده است. گرچه بعد از این مدت، من این شانس را داشته ام که در اولین کار بلند و جدی تلویزیونی که داشتم، هم به خاطر زمان پخش و هم افرادی که در این مجموعه با آنها همکاری داشتم، به خوبی دیده شود، البته باز هم تاکید می کنم که تجربه زیادی در عرصه تلویزیون ندارم.

خلیق در پاسخ به این سوال که آیا مشهور شدنتان در تلویزیون برروی دستمزدهای تان تاثیر خواهد داشت، گفت: فعلا که برنامه ای پیش نیامده و در کارهای فعلی هم که بی تاثیر بوده (باخنده)، ولی به طور طبیعی با افزایش تجربه، دستمزد یک هنرمند هم افزایش می یابد.

وی در مورد تاثیر شهرت تلویزیونی اش بر جذب مخاطب برای آثار تئاتری گفت: گرچه من هنوز چهره چندان معروفی همانند یک سلبریتی نیستم، ولی خوشبختانه یا متاسفانه الان یکی از شروط فروش تئاتر بهره گیری از چهره های معروف است.

این بازیگر تئاتر و سینما اظهار داشت: متاسفانه این روزها، حضور یک چهره تا حدی شناخته شده، فارغ از سطح توانایی اش، در فروش یک تئاتر موثر است.  از آنجاییکه در ابتدا قرار بود که اجرای نمایش وانهاده همزمان با پخش سریال دلدار باشد، ما در جمع خصوصی گروه از این فرصت به عنوان یک تبلیغ و هم افزایی مناسب برای حرف می زدیم.

کم مهری جامعه به تئاتر

وی افزود: ولی واقعا ما خودمان هم نمی دانیم که باید از این اتفاق خوشحال یا ناراحت باشیم؟ چرا که این خیلی دردناک است که منِ سوگل خلیق، فارغ التحصیل رشته تئاتر و مشغول به فعالیت حرفه ای در تئاتر از سال 1388 ، بین مردم عادی که همکارم نیستند، به عنوان یک بازیگر تئاتر آن قدر مخاطب نداشته باشم تا به عنوان کسی که تنها در یک سریال تلویزیونی ماه رمضان بازی کرده است.

این هنرمند تصریح کرد: البته من متوجه مخاطب میلیونی هر قسمت سریال در هر شب و مخاطب محدود هر تئاتر در کل دوره اجرای آن هستم اما به هر حال صحبت از یک دوره فعالیت ده یازده ساله است که در طی آن فعالیت زیادی داشته ام و دست کم هر سال یک اجرای عموم داشته ام، اجرایی که هر کدام سی شب ادامه داشته است. درست است که از این دو نظر تعداد مخاطب قابل مقایسه نیستند اما قبول کنید که جامعه نسبت به تئاتر کمی بی مهر است.

هیچ کس مثل من مشتاق اکران این دو فیلم نیست

این بازیگر عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون در مورد فعالیت های سینماییش هم گفت: من تا کنون در چهار اثر سینمایی حضور داشته ام  که از این میان فیلم سینمایی دو اثر سهیلا گلستانی و فیلم سینمایی خماری اثر داریوش غضبانی در گروه هنر و تجربه اکران شده اند؛ و دو فیلم اکران نشده هم دارم که بی صبرانه منتظر نمایش آنها هستم.

وی تشریح کرد: یکی از این آثار فیلم سینمایی در سکوت به کارگردانی ژرژ هاشم زاده است و دیگری فیلم سینمایی ماهور ساخته مجید نیامراد در سال گذشته است.

خلیق در مورد زمان اکران این دو اثر هم گفت: من فکر می کنم هیچ کس به اندازه من منتظر اکران این دو اثر نباشد؛ چرا که در فیلم «در سکوت» تجربه خیلی ویژه ای داشتم، هم تیم و هم پارتنرهایی که داشتم، موقعیت خیلی خاصی برایم بود؛ چرا که امکان حضور در کنار فاطمه معتمدآریا و سعید پورصمیمی در دومین اثر سینمایی ام، برایم خیلی دوست داشتنی بوده و به آن کار علاقه خاصی دارم.

وی افزود: در کار آقای نیامراد هم نقش خیلی متفاوتی را بازی کرده ام. در واقع در این فیلم سینمایی نقش یک دختری بود که به سرطان مبتلا است و نقشی است که نه تاکنون تجربه اش کرده ام و نه فکر می کنم که دیگر در آینده نزدیک فرصتی برایم پیش بیاید تا چنین نقشی را بازی کنم.

سوگل خلیق در پاسخ به این سوال که آیا ورود شما به عرصه تلویزیون از طریق تئاتر بوده، گفت: برای فیلم سینمایی «دو» خانم گلستانی یک تئاتر از ما دیده بودند و بعد از آن لطف کرده و فرصت بازی در فیلمشان را دادند. اما برای فیلم «در سکوت» با توجه به حضورم در فیلم دو، دعوت به کار شدم. بعد از آن هم با معرفی دوستان و با توجه به دو کار پخش شده و اکران شده به فیلم ها دعوت شدم.