داریوش حسینی گفت: بر خلاف سال گذشته آثار نقاشی هنرمندان جوان آثاری تجربی است و نه کپی کاری.

داریوش حسینی با اشاره به برگزاری هفتمین دوره نمایشگاه مهمانی هنر گفت: آثار هنرمندان جوان دو دهه ۶۰ و ۷۰ که امسال در نمایشگاه مهمانی هنر با عنوان طراحی فیگوراتیو به نمایش درآمده است، آثار تجربی است و بحث تجربه در کارها بسیار چشم‌گیر است.

وی ادامه داد: سال گذشته بخشی به جوان‌ها اختصاص داشت، با این حال بیشتر کارها کپی و برداشتی از کارهای غرب و آثار به روز شده در سایت‌ها بود ولی در این دوره آثار تجربی خوبی به این دوره رسیده است.

حسینی افزود: درصد قابل توجهی از آثار به ایده و تجربه جوانان نزدیک‌تر بود که از مرحله آکادمیک وارد مرحله ادواری شده‌اند و نشان دهنده این موضوع است که هنرمند راه خود را پیدا و انتخاب کرده است.

وی بیان داشت: در این نمایشگاه آثاری از جوان‌هایی به نمایش درآمده است که پیش از این تا حدودی تجربه هنری داشتند و از سوی دیگر آثار جوان‌هایی که تازه به عرصه هنری ورود کردند که قرار گرفتن این دو گروه در کنار یکدیگر بسیار جذاب است.

حسینی با اشاره به طراحی فیگوراتیو افزود: فیگوراتیو طراحی طبیعی است که هنرمند از تجربیات خود استفاده می‌کند و شروع به طراحی می‌کند. همیشه در نمایشگاه ‌های گروهی چون مخاطبان زیادی وجود دارد همه راضی نیستند اما در این نمایشگاه به علت کیفیت بالای آثار و بحث تجربی بودن آنها، بیشتر مخاطبان از آثار به نمایش درآمده رضایت داشتند.

نمایشگاه هفتمین دوره مهمانی هنر تا ۲۱ خرداد در خانه هنرمندان ایران دایر است.