مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 18 فیلم مستند و انیمیشن با موضوع انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت در منطقه را در دست تولید و نمایش دارد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مستندهای «فرزندان شب» ساخته بهروز نورانی‌پور، «آب من را با خود برد» به کارگردانی حسن قهرمانی، «ژنرال‌های 13 ساله» ساخته محمد جعفری، «خشت و خشم» به کارگردانی فضل‌الله تاری و امیر امیری، «بابا پیکاسو» ساخته مسعود بخشی موخر، با محوریت دفاع مقدس در مراحل مختلف تولید هستند و مستندهای «دقیقه 55» به کارگردانی علیرضا فرخنده‌کیش، «تو از یاد نرفته‌ای» ساخته مجتبی عباسی و «مسیر» به کارگردانی محمدرضا نیازی نیز از دیگر تولیدات این «مرکز» با این موضوع هستند که آماده نمایش شده‌اند.

همچنین مرکز گسترش در راستای حمایت از ساخت انیمیشن‌هایی با موضوع دفاع مقدس ، آثاری چون «بادها کجا می‌میرند» به کارگردانی پژمان علی‌پور و «مردی که برای ماهی‌ها آواز می‌خواند» ساخته امیرحسین مهران را در دست تولید دارد.

انیمیشن‌های «حلاج» به کارگردانی ابراهیم ساکتی، «مرز» ساخته هاجر آقایی ملک‌آبادی و محمدعلی عباسی و «گذشته» به کارگردانی حمید محمدی هم با موضوع مقاومت و انقلاب، از پروژه‌های در حال تولید این مرکز هستند.

«قصه سوریه» به کارگردانی احد میکائیل‌زاده ، «شهید همدانی» ساخته امیرحسین نوروزی، «صد سال تنهایی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محمدعلی فارسی، «من زنده‌ام» ساخته ماریا ماوتی ، «صداها فریاد می‌کشند» به کارگردانی شهرام علیزاده هم عناوین دیگر تولیدات مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با موضوع انقلاب، سازندگی، مقاومت در منطقه هستند که در مراحل مختلف تولید قرار دارند.