کارگردان فیلم سینمایی سامورایی در برلین ضمن دعوت از علی عسگری برای تماشای این فیلم به همراه خانواده اش از او درخواست کرد تا درمورد حذف تصاویر امیر مهدی ژوله از تیزرهای این فیلم تجدید نظر شود.

مهدی نادری، کارگردان فیلم سینمایی سامورایی در برلین که این روزها در حال اکران عمومی است، در واکنش به حذف تصاویر تمام رخ تصاویر امیرمهدی ژوله از تیزرهای تلویزیونی این فیلم گفت: من از آقای علی عسگری و سایر مدیران سازمان صدا و سیما دعوت می کنم تا همراه با خانواده اش فیلم ما و هنرمندی هنرمندانش را همراه با مردمی که خودشان هم از همان مردم هستند، تماشا کنند. شاید تجدید نظری در مورد نحوه پخش تیزرهای ما صورت بگیرد.

این هنرمند سینماگر افزود: امیدوارم در این تصمیم گیری این نگاه حاکم باشد که ما هم فرزندان این کشوریم و دلمان برای مردم می تپد. سالها بحث برسر ابتذال یا شوخی های آنچنانی در سینمای کمدی ایران مطرح است که خوشبختانه چنین فضایی بر فیلم ما حاکم نیست.

وی افزود: امیر مهدی ژوله یکی از هنرمندان خیلی خوب این کشور و از بهترین طنز نویسان تلویزیون است و هنرمندی که سالها با هنرمندیش، مردم را پای رسانه ملی نگه داشته.

نادری با تاکید بر اینکه امیر مهدی ژوله یک هنرمند با استعداد در زمینه نویسندگی و بازی در عرصه طنز است و حضورش یک ظرفیت خیلی مهم است اظهار داشت: چگونه است که تصویر این هنرمند در تکرار سریال دیوار به دیوار پخش می شود اما از تیزرهای تلویزیونی فیلم ما حذف می شود؟!

وی افزود: بازهم خیلی برادرانه از آقای علی عسکری درخواست می کنم که این فیلم را در کنار مردم ببینند و به عنوان یک مسئول فرهنگی ذائقه مردم را بشناسند و ظرفیت هایی که سینما و فیلم های کمدی برای همگرایی و شور و نشاط می توانند ایجاد کنند، را ببینند.

این فیلم را ببینند و با فیلم ما مهربانانه رفتار کنند

این کارگردان در مورد رویکرد تلویزیون در قبال فیلم سینمایی سامورایی در برلین گفت: بخش مثبت رویکردی که تلویزیون در مقابل فیلم ما دارد، قابل مشاهده و قابل تقدیراست؛ اما الان بحث ما تیزرهای این فیلم است. در واقع، وقتی اولین حضور جدی هنرمند جوانی در سینما رخ داده که برای ما به عنوان همکارانش و خودش به عنوان یک هنرمند و مخاطبانی که این هنرمند محبوب را دوست دارند اهمیت دارد، به یک باره حذف تصاویرش از تیزرها، سوال برانگیز می شود.

نادری افزود: برنامه هفت یک جنبه خیلی مثبتی برای ما داشت و ما از تهیه کننده محترمش ممنونیم ولی، در همان برنامه هم، نه از طرف تهیه کننده، بلکه پس از هماهنگی هایی که صورت گرفت، حضور آقای ژوله تایید نشد.

وی تصریح کرد: اطلاعی از برخورد احتمالی با حضور حمید فرخ نژاد ندارم چرا که ایشان سر کار در یکی از کشورهای خارجی هستند و اصولا نمی توانستند که در برنامه آن شب همراه ما باشد.

اولین حضور جدی ژوله در سینما را ببینید

این کارگردان در مورد کیفیت بازی امیر مهدی ژوله گفت: از کیفیت بای این هنرمند نمی خواهم تعریف کنم و دوست دارم که دیده شود و از همه مردم، مدیران، منتقدان و اهالی رسانه دعوت می کنم که او را در اولین بازی جدی اش با همه پیچیدگی های نقشش ببینند.

وی در مورد رده بندی سنی فیلم سینمایی سامورایی در برلین هم گفت: این فیلم شامل هیج رده بندی سنی قرار نگرفته و کاملا خانوادگی است. وقتی به سینما بروید می بنید که همه اقشار مخاطب، از کوچک و بزرگ، زن و مرد و با هر گرایش فکری که دارند، از ته دل می خندند.

نادری افزود: این فیلم بر خلاف برخی آثاری که خانواده ها هنگام تماشایشان مجبور شده اند که گوش فرزندانشان را بگیرند تا برخی کلمات را نشنوند، حتی یک ناسزا و یا کلمه و شوخی ای سخیف باشد ندارد و پاداش ما همان خنده های عمیق تماشاگران است. اینها همه برای همه آن اشکهای نریخته ما در سینما و زحمتی است که کشیده ایم تا آن اخلاق گرایی که دوست داریم در سینما باب شود.