رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران معاون آموزش، پژوهش و منابع دیجیتال، معاون کتابخانه و مدیر کل حراست سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران را منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، مراسم تودیع و معارفه جمعی از مدیران کل و معاونان سازمان اسناد و کتابخانه ملی امروز (شنبه ۲۱ اردیبهشت‌ ۹۸) با حضور اشرف بروجردی ،  رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

بروجردی طی این احکام فریبرز خسروی را به عنوان «معاون کتابخانه»، سمیه توحیدلو را به سمت «معاون آموزش و پژوهش منابع دیجیتال»، عالی را به عنوان «مدیرکل اداره حراست» و غلامرضا امیرخانی را به عنوان «مشاور ریاست سازمان» منصوب کرد.

اشرف بروجردی ، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران  با اشاره به تودیع و معارفه برخی از مدیران و معاونان این سازمان، گفت: به تعبیر قرآن کریم این چرخش‌ها همواره وجود دارد. امید است این امر در راستای شناخت بهتر و بیشتر از تغییراتی که حاصل شده در حوزه‌های معاونت کتابخانه، معاونت آموزش و پژوهش و منابع دیجیتال و نیز اداره کل حراست فرصت‌هایی را ایجاد کند.

او افزود: بدون شک همه ما این مجموعه را از دیگران دریافت کرده‌ایم، دیگران نیز خواهند آمد و ما جای خود را به آن‌ها خواهیم داد اما آن‌چه اهمیت دارد این است در طی فعالیتی که انجام می‌دهیم بتوانیم با استفاده و بهره‌گیری از پتانسیل و ظرفیت‌های موجود در راستای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و رشد و بالندگی آن گام برداریم.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تاکید بر ضرورت توسعه فعالیت‌ها و عملکردها در بخش های مختلف، بیان کرد: تمامی این تغییر و تحولات باید در جهت توسعه فعالیت‌ها، اعتلای سازمان و رشد و شکوفایی پرسنل و متنعم کردن جامعه اسلامی ایران صورت گیرد.

او در ادامه گفت: لازم است با استفاده از ظرفیت موجود راه رسیدن به تکامل را بر اساس اهداف و وظایف و سیاست‌های راهبردی تعریف کنیم و به نتیجه برسانیم. تا زمانی که این تغییر و تحول‌ها در چرخه مدیریت ایجاد نشود رشد و شکوفایی حاصل نخواهد شد. همچنین لازم است در این مسیر دیدگاه و ایده جدید خلق شود.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تاکید بر ضرورت انتقال تجربه از مدیریت‌های پیشین به مدیریت‌های جدید، افزود: باید مدیریت‌ها بتوانند به گونه‌ای حرکت کنند تا انتقال تجربه را به نسل بعد داشته باشند. نگاه من به تغییر مدیریت همیشه مثبت بوده است زیرا زمینه‌ساز ورود و انتقال ایده‌ها و تجربیات جدید به بدنه مجموعه خواهد شد.

او خاطرنشان کرد: برای رسیدن به سیاست‌های پیش‌بینی‌شده و کسب موفقیت در این مسیر باید تمامی پرسنل از مدیران ارشد تا سایر کارکنان خود را اعضای یک خانواده بدانند و از نگرش جزیره‌ای پرهیز شود. کسانی که مسئولیت‌های جدید را می‌پذیرند مورد حمایت مدیران پیشین باشند و مدیران جدید با ایده‌های نو و تجارب جدید کار و امور را به بهترین نحو پیش ببرند.

در ادامه این مراسم هادی خانی، رئیس سازمان حراست کل کشور  اظهار کرد: براساس سند چشم‌انداز وزارت اطلاعات یکی از وظایف حراست حفظ، صیانت و پاسداری از دارایی‌های ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که در راس این دارایی‌های ارزشمند نیروی انسانی  قرار دارد که به عنوان برجسته‌ترین عنصر دارایی‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد.

او با اشاره به ادامه فعالیت حجت‌الاسلام نوروزی (مدیرکل سابق اداره حراست) در سازمان حج و زیارت بیان کرد: حراستی موفق است که فضای مجموعه را برای مدیران، معاونان و متصدیان برای پیشبرد امور و فعالیت‌های آن‌ها امن کند.

حجت‌الاسلام نوروزی هم دراین مراسم اظهار کرد: مجموعه سازمان اسناد و کتابخانه ملی خوش‌بدرقه و خوش‌استقبال بود و همکاری با خانم بروجردی به عنوان ریاست این سازمان توفیقی بود که شامل حال بنده شد.

او با اشاره به واکنش مثبت و اخلاق‌مداری ریاست این سازمان در مواجهه با انتقادات، افزود: این سازمان محیط فرهنگی خاصی را فراهم آورده که لازم است با دقت، وسواس و تدبیر امور مربوطه را  پیش برد.

سپس  عالی ریاست جدید اداره حراست در سخنانی بیان کرد: امید است با همکاری بتوانم خدمتی را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ارائه دهیم  و همچنین بتوانم در نهایت پاسخ مثبتی را به اعتماد ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی بدهم.

غلامرضا امیرخانی، معاون پیشین کتابخانه ملی و مشاور ریاست سازمان نیز در سخنانی اظهار کرد: تمامی کارکنان بخش معاونت کتابخانه ملی تحصیلات رشته کتابداری را کسب کرده‌اند و خوشبختانه طی چهار سال فعالیت در این معاونت هیچ‌گونه نقطه ابهامی وجود ندارد.

همچنین فریبرز خسروی معاونت جدید کتابخانه ملی بیان کرد: امید است بتوانیم اقدامات و اموری را که از گذشته آغاز شده است به بهترین شکل ادامه دهیم. باید به این باور برسیم که در هر زمینه‌ای نقطه‌ای مثبت ایجاد کنیم  زیرا  این امر ماندگار خواهد بود.

سمیه توحیدلو، معاون آموزش و پژوهش منابع دیجیتال  نیز با تشکر از اعتماد ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی به دلیل معرفی او  برای سکانداری معاونت این بخش، بیان کرد: یکی از نکات بسیار مثبت و حائز اهمیت، متوسط و میانگین سنی مدیران این مجموعه است که نویدبخش پویایی است.

غلامرضا ظریفیان، رئیس اندیشگاه فرهنگی سازمان نیز به کارگروه‌های تشکیل‌شده در این مجموعه اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون کارگروه‌های اندیشمندان، اسناد و کتابداری، اسلام‌شناسی و ایران‌شناسی تشکیل شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها