محمدعلی سجادی کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده سینما با حضور در نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش گفت: وارش جشنواره ای برای جوانان است و لازم است آن ها سالی یک بار بتوانند در چنین محیطی گردهم آمده و به همفکری بپردازند.

محمدعلی سجادی کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه کننده سینما درباره نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش به خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج گفت: وارش در زبان مازندرانی به معنای بارندگی است و این جشنواره از ابتدای برگزاری تاکنون پرثمر بوده است و خوشحالم فضایی را در مازندران ایجاد کرده که دوستان هنرمند مازندرانی بتوانند به گفتگو و تعامل بپردازند.

وی ادامه داد: اقدام مهم این جشنواره به وجود آوردن فضایی بومی، فرهنگی و هنری به طور همزمان است، فضاهایی که به شدت مورد نیاز است و امیدوارم جشنواره به تولید و تبادل نظر میان هنرمندان منجر شود. همچنین در کنار این جریان اتفاقات خوبی همچون خلق و بازتولید آثار هنری را شاهد باشیم.

سجادی با بیان اینکه وارش جشنواره ای برای جوانان است، خاطرنشان کرد: چند دوره قبل با مسئولان این جشنواره صحبتی داشتیم مبنی بر این که این جشنواره نباید تبدیل به یک پز سیاسی و اعتقادی شود. این جشنواره پاتوق خوبی برای جوانان هنرمند است که در سال، یک بار بتوانند گردهم بیایند و همفکری کنند. امیدوارم جشنواره بین المللی فیلم وارش به ویژه از سوی جوانان حمایت شود.

عضو شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم وارش در پایان گفت: متاسفانه ما معمولا قدر داشته هایمان را نمی‌دانیم و این جشنواره فرصتی برای توجه به این داشته ها فراهم کرده است.