علیرضا مختارپور گفت: ایشان در این بازدید کتاب های زیادی را دیدند، با ناشران زیادی صحبت کردند و وقت قابل ملاحظه ای هم در این دیدار صرف کردند.

علیرضا مختارپور ، رییس نهاد کتابخانه های کشور که در بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه کتاب همراه با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی دیگر از مدیران و همراهان، در معیت ایشان بود در مورد محورهای بازدید ایشان به خبرنگار ادبیات خبرگزاری موج گفت: در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران، بیست ودومین بازدید ایشان از نمایشگاه صورت گرفت که به نسبت سال گذشته زمان بیشتری به این امر اختصاص دادند و غرفه های ناشران بیشتری هم توسط ایشان بازدید شد و نکات مختلفی مطرح شد. 

وی افزود: براساس فرمایشات ایشان چند هدف را می توان از این بازدید در نظر گرفت، یکی اطلاع از آخرین تولیدات فرهنگ مکتوب کشور،  دومین هدف اطلاع فعالیت ناشران و صنعت نشر و مسایلی که در حوزه نشر وجود دارد که معمولا از طریق گفتگو با ناشران و برخی مدیران حاضر صورت می پذیرد.

مختارپور ادامه داد: سومین هدف ایشان از این بازدیدها ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و مطالعه است  که ایشان هم در انتهای دیدار اشاره ای داشتند که معلوم است که به رغم وجود همه مشکلات و گرانی ها مردم همچنان به خرید کتاب اهمیت می دهند و نشانه هایی هم مبنی بر مطالعه کتاب وجود دارد که نکته مثبتی است.

رییس نهاد کتابخانه های کشور افزود: چهارمین هدف هم توصیه ها و تذکرات و رهنمودهایی است که ایشان به مدیران فرهنگ مکتوب و مخصوصا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد دقت و مراقبت از حوزه نشر دارند. به هر حال ایشان بر اصول اساسی دینی، انقلابی و ملی ما و لزوم رعایت این نکات در نشر کتاب تاکید کردند. همینطور بر دقت و مراقبت بر اینکه کتاب مضر و یا کتاب هایی که سودی برای مردم ندارد یا ضرر دارند، منتشر نشوند هم تاکید فرمودند.

وی در پایان گفت: این خلاصه ای بود از محورهای دیدار ایشان که کتاب های زیادی را دیدند، با ناشران زیادی صحبت کردند و وقت قابل ملاحظه ای هم در این دیدار صرف کردند.